Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik olyan jogszabály,...

Létezik olyan jogszabály, hogy kezdő jogosítvánnyal csak szülői felügyelet mellett lehet vezetni 1 éven át?

Figyelt kérdés
Ha igen, akor ezt mikor vezették be?
2011. jún. 19. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2011. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ez a tévhit onnan ered, hogy amikor annak idején bevezették a "kezdő" vezetői engedélyt, akkor volt egy olyan rémhír, hogy ez azzal fog járni, hogy 1 évig csak gyakorlott ember mellett lehet vezetni. Persze ennek a híresztelésnek sem volt semmiféle alapja.

2011. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Az hogy vezetne akinek már nem élnek a szülei. Aki elmúlt 18 annak gyámja sincs.

Olyanról volt szó régen hogy nagykorú felügyelettel lehessen vezetni 1 évig, de ez hülyeség mert mindenhova nem kísérgethetnek.

Gondolj bele hogy mész dolgozni és elkísér pl apád mert egyedül nem vezethetsz.

2011. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akor jó, csak én pénteken össze törtem anyám kocsiját, és másnap az osztály főnököm erre hivatkozva b@szta le anyámat hogy milyen felelőtlen volt...de mi is így tudtuk hogy nicns ilyen, de gondoltam megkérdezem :)
2011. jún. 19. 23:06
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Az osztályfőnököd lebaszta anyád, mert összetörted a kocsiját? :D Addig rúgnám anyámmal amíg mozog? :D Mi köze van ehez? És honnan veszi a bátorságot, hogy ezért lebassza anyádat?
2011. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:36


Na, akkor elmondom neked, kiscsákó, hogy zajlott le ez.

"Kovács anyuka! Tudom, hogy ez a Józsi gyerek megszerezte a jogosítványát,így joga van autót vezetni. De mint osztályfőnöke, ismerem a Józsi habitusát,és az a véleményem, hogy korai volt még odaadni neki az ön kocsiját, mert eléggé vagánykodó és nem eléggé felelősségteljes gyerek, de hát ezt biztos, hogy ön ugyanolyan jól látja, mint én. Ezért - véleményem szerint - hiba volt egy ilyen értékes autót rábízni.

Erre az a reagálás a te meggyőződésed szerint: "Gyere fiam és rúgjuk az ofőt, amig mozog (és kezdik is rúgni a máját, a szívét, a veséjét, a koponyáját) mert mi köze van ehhez (és nem "ehez") és honnan veszi a bátorságot, hogy lebasszon."


Ez a konfliktus-kezelés egy bizonyos népcsoport alja-részére jellemző. Netalán, te is oda tartozol?

2011. jún. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen jogon beszel bele abba amihez semmi koze? Anyad helyeben en jol kiosztottam volna, hogy vegezze az o dolgat, es ne szoljon bele hogy otthon ami nem az o hataskore a szulok mit engednek a gyereknek.

Az hogy anyad kocsijat osszetorted csak ratok tartozik, senki masra. Speciel en anyad helyeben az ofo elott megvedenelek es ot kiosztanam, de te kapnal jopar taslit az is biztos.

2011. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!