Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnan tudjam, hogy valaki...

Honnan tudjam, hogy valaki átmenne a zebrán, vagy csak téblábol ott?

Figyelt kérdés

Fél éve van jogsim, és én elhatároztam, hogy rendes autós leszek, nem fogok bunkó lenni, aki sose áll meg a zebránál ha ott áll a gyalogos, és átmenne.


És most kezdek rájönni, hogy nem az a baj, hogy nem állok meg, és bunkó vagyok, hanem az, hogy sok gyalogos, csak ott nézelődik a járda szélén a zebránál, és eszébe sincs átmenni. Vagy, a túloldalt lévő emberrel beszélget.


Most akkor honnan tudjam, hogy valaki átmenne, és jobb, ha megállok, vagy ne érdekeljen?

Ne üssek el senkit, és húzzak mindenki előtt át a zebrán, ha átakar menni, ha nem?


A rendőr megbüntet, ha látja, hogy gyalogos ott áll, én meg fékezés nélkül tovább megyek?


2011. dec. 14. 19:50
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
100%
Inkább lassíts, még ha csak téblábol is, eléd téblábolhat figyelmetlenségből és akkor jaj neked, mert zebrán ütötted el. Ha lassítasz, akkor meg már a mozgásából látod, hogy el fog indulni vagy sem.
2011. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Előbb-utóbb talán eljutunk a spanyol gyakorlatig. Náluk meg kell állni, ha a zebra melleti járdán áll valaki. Függetlenül attól, hogy megkezdte-e, vagy sem az átkelést. Érdekes módon egy sofőr sem ideges emiatt!
2011. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a halálom, amikor megállok és a gyalogos elkezd kalimpálni, hogy menjek csak és így pantomimezünk egymással. Általában akinek eltökélt átkelési szándéka van, az forgatja a fejét bőszen jobbra-balra.
2011. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bánomisén ***** válasza:

20:15

Angliában is kötelező megállni, ha gyalogos áll a zebránál és nincs lámpa. Nem nehéz átkelni az úton :-)

2011. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lassítasz, esetleg intesz a kormány felett, ennél egyértelműbb nem lehetsz vele.
2011. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

"Fél éve van jogsim, és én elhatároztam, hogy rendes autós leszek"

ez addíg működik míg fel nem húznak agyilag, utána már te is olyan leszel hidd el...

múltkor kb. 30-al mentem városba mert volt forgalom is, meg sok zebra, szombat mindenki mászkált jobbra balra...

elöttem nem volt kocsi, de kb. 100 méterre lázom zebra meg állnak is ott.villogtam párat meg elvettem a gázról a lában hogy ne kelljen megállnom se hanem átmegyek mögöttük, de semmi, meg közbe mutattam kézzel hogy menjenek, semmi. ott vagyok zebrától 10 méterre, már 30 al se mentem mikor valamelyik degenerál lelépett, megálltam, de letekertem az ablakot aztán mondtam nekik hogy már villogtattam meg minden, erre a nő hogy neki van elsőbbsége, elküldtem melegebb éghajlatra aztán arra a napra kikapcsoltam a zebrákat, szivassák a jóanyjukat

2011. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak a sok balfék nyugdíjassal vigyázz,mert azok kiszámíthatatlanok! Egyik irányba elnéznek és úgy lépnek le, de ez nem csak a zebrán van így, soha sem tudhatod hogy mikor lépnek ki eléd!
2011. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a zebra MELLETT áll, az nem jelent semmit. Ha RÁLÉPETT, akkor van elsőbbsége. Ennyi.


Lassítással jelzed, hogy meg akarod adni az elsőbbséget, aztán ha indul elengeded, ha nem, akkor "elcsorogsz" előtte.

2011. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mindig villogok a lámpával legalább kettőt az intés közben. Hiszen ezt az is észreveszi, aki épp nem a szemembe néz (intés tehát nem mindig használ). Ilyenkor mindenki felbátorodik, aki át akar menni.
2011. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet megállapítani... Ha én gyalogos vagyok, de nem akarok átmenni a zebrán, akkor igyekszem eltávolodni tőle, és háttal állni, nehogy megálljanak. Ezzel szemben ha vezetek, olyanokat szoktam látni... Áll a nyugdíjas tök egyedül az út felé fordulva a zebránál, elég közel. Villogok neki, de semmi. Megállok, és semmi. Csak mered előre. Szóval érdekes emberek vannak.
2011. dec. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!