Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjszaka hogy szokjam meg,...

Éjszaka hogy szokjam meg, hogy a távolságok rövidebbek, mint ahogy én azt gondolom?

Figyelt kérdés

pár hete van jogsim. mindig nappal vezetek, egész "tűrhetően" megy, nincs komolyabb bajom a vezetéssel, szeretem is.

Eddig egy gondom akadt.

Éjszaka vezetve, minden rövidebb, szóval nem látni olyan messzire el olyan jól, tisztán, mint nappal. És, megyek a megszokott tempómba, és elmegyek az utca melett, ahol szoktam jönni, mert azt hiszem, hogy ""áh, az még arrébb van", pedig nem rossz a szemem...

Ez csak nekem probléma, vagy mit lehet ezzel csinálni?


2012. jan. 7. 18:13
 1/5 anonim válasza:
100%
Lehet hogy éjszaka fáradtabb vagy, és ezért nem észleled úgy a távolságokat. Használj moha-bát (gps), aki figyelmeztet, hogy be kell fordulnod az utcába.
2012. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

lassabban vezess mint nappal mert az éjszaka tartogat egyéb meglepetéseket is.több időd van felmérni a távolságot és lereagálni az adott helyzetet.pl később veszed észre a kereszteződést de nem 70ről fékezel hanem csak 50ről.

2 éves a jogsim de este nyugisabb tempóba hajtok mint napközben.

2012. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
amig nem szokod meg addig vezess lassabban
2012. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem volt ilyen gondom egyszerűen ismerem a környéket és tudom mikor kell és hol kanyarodnom meg látom is. Szerintem nagyon izgulsz vagy rosszul van beállítva a fényszórója az autónak és nem látod rendesen a környezetedet.
2012. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az éjszakával kapcsolatba csak azt vettem észre, hogy vezetés közbe kétszer olyan gyorsnak tűnik mint nappal.
2012. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!