Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomban miért rakják...

Körforgalomban miért rakják ki egyesek balra az indexet (már behajtástól kezdve)?

Figyelt kérdés
és hol fordul balra? ha több sávos akkor még érthető is lenne, de akkor jobbra is kéne használnia , és ezek az emberkék csak balra indexelnek!
2012. jan. 11. 19:10
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
0%
én még soha nem láttam ilyet.
2012. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem tudod? Balra köröz a körforgalomban, azért rakja ki, mer' arra tekeri a kormányt, és amerre tekerjük a kormányt, arra indexelünk, úgy tanították a' ótósiskolában! Jaj, hogy ezt sem tudod... :-)
2012. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Van aki azt jelzi vele, hogy bent marad a körforgalomban.
2012. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, aki 30 éve szerzett jogosítványt, amikor nem volt "divatban" a körforgalom, a környéken se volt ilyen.

Egyszerűen meg se tanulta soha, hogy kell használni.

2012. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 hunniam ***** válasza:
0%

Mert nem tudja a szabályokat.

-balra nem kell/nem szabad

-jobbra is CSAK kihajtáskor

2012. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%
Hát hunniam (előző válszoló) nem tudom te hogy tanultad, de nekem az oktató úgy tanította 98-ban, hogy körforgalomba való BEHAJTÁSKOR balra kell (!) indexelni, mivel a kör íve balra hajlik, és erre fordulsz rá. Szerintem is értelmetlen dolog, de hát ha ez a szabály, akkor ez a szabály. Hozzáteszem, én se sok embert láttam, aki a körforgalomba való behajtáskor balra indexel. Kifelé meg természetes, hogy előtte indexelsz, mielőtt kihajtasz.
2012. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
19:22 de már be hajtáskor balra nyomja B,C,E, jogsival nem értem!
2012. jan. 11. 19:43
 8/22 A kérdező kommentje:
be hajtásnál nem kötelezö az irány jelzés!!!!!
2012. jan. 11. 19:45
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:42


Ilyen szabályról én nem és hallottam, de ma már ilyen biztos nincs.

2012. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Behajtáskor biztos, hogy nem kell semerre sem indexelni, csak mikor elhagyod a körforgalmat jobbra. Egyébként nem tudom, miért szoktak balra indexelni, de még én sem láttam ilyet.
2012. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!