Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomban miért rakják...

Körforgalomban miért rakják ki egyesek balra az indexet (már behajtástól kezdve)?

Figyelt kérdés
és hol fordul balra? ha több sávos akkor még érthető is lenne, de akkor jobbra is kéne használnia , és ezek az emberkék csak balra indexelnek!
2012. jan. 11. 19:10
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Én úgy tudom, vagyis egy ottani ismerősöm mondta, hogy Ukrajnában, amikor bent vannak a körforgalomban akkor indexelnek és amikor jönnek ki, akkor nem. Nálunk ez fordítva van. Nekem ezt mondták.
2012. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
35%

:)

Nézd a rendszámot és megtudod!

Amúgy a Románok rakják ki! Sokat járok arra és mindig nevetek ha ezt csinálják. Az pedig nagyon sűrűn van mert ott rengeteg körforgalom van.

2012. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem kell bekanyarodáskor indexelni csak mikor elhagyod a körforgalmat!Amúgy azért mert nem ismerik a kresszt bár baj abból még nem lehet s a rendőr se bünteti meg!
2012. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Na látom mindenki írt itt össze vissza minden hülyeséget.


Hivatalosan a körforgalomba bekanyarodva nem kötelező indexelni, de elvileg lehet! A körforgalomból kihajtáskor kötelező indexelni. A kultúr ember befele nem indexel mert minek, csak kifele. Ha tudod hogy az első kihajtónál ki is fogsz menni, akkor a körforgalomba már úgy hajtasz be, hogy kiteszed a jobbra indexet, ebből a többiek tudni fogják, hogy rögtön az első kihajtónál ki is fogsz menni.


Ez eddig a magyar szabály.


Angliában ( a körforgalom "hazája" ha úgy tetszik) a következőképpen müxik a dolog ( az indelés irányát most nem írom, mert az csak bekavarna :)


Ha valaki úgy megy be a körforgalomba, hogy tudja azt, hogy a következő két kijáraton még tuti nem akar kimenni, akkor a körforgalom közepe fele (befele) indexel. Ezzel jelzi a többiek fele, hogy még tuti bent fog maradni, nem fog kijönni. Amikor pedig eléri azt a kihajtót amikor majd ki kell jönnie, akkor átvált kifele indexelésre, hogy a többiek lássák, hogy ki fog jönni.


Ha a behajtás után az első vagy második kihajtón fog kijönni, akkor nem indexel befele, hiszen az azt jelentené hogy huzamosabb ideig bent marad, de erről szó sincs. Az igazsághoz az hozzátartozik hogy Angliában nagyon nagyon sok körforgalom van, és van jópár igen nagy is, aminek van vagy 10 kihajtója, tehát ott kicsit mások a méretek.


Én pl. az angol szokás miatt teszem néha ki a balra indexet, csak kár hogy ezt itt sokan nem értik.


Mások egy része simán csak hülye, és azt hiszi a behajtáshoz is kell indexelni, aztán úgy marad... Aztán vannak olyanok is, akiknek lövésük sincs az egész körforgalomról, hogy mi is az, hogyan is működik...

2012. jan. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
"19:22 de már be hajtáskor balra nyomja B,C,E, jogsival nem értem!" Ha ezzel kamiosra gondolsz, akkor sokan azért nyomják, mert van ahol nyugatabbra így szokás/kötelező és rájuk ragadt. Elég sok külföldinél/nemzetközisnél látok ilyet. Még mindíg kevésbé zavaró, mint a sok surmó aki nem rakja ki kihajtásnál sem..
2012. jan. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Behajtáskor egy esetben kell JOBBra indexelni, ha a legelsőnél ki is mész, amúgy NEM KELL, főleg nem balra... Amúgy a románok jól használják, én ezt eddig magyar rendszámosoknál láttam csak...
2012. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nézd a rendszámot, valóban:) Románoknál az a KRESZ, hogy behajtáskor kell indexelni balra, kifelé nem kötelező:D Nagyon agyas lehetett az ottani hivatalnok, aki kitalálta:D
2012. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Bejártam egész Európát autóval szó szerint. Nos vannak országok ahol, ahogy írták fordítva van, mint itthon. Be igen ki nem. Van ahol be is, ki is. A nagyobb járművek azért jeleznek balra is Magyarországon, mert a kanyarodásának íve nagyobb, mint a normál járműveké. Így egyértelműsítik a jármű eltérő kanyarodási formáját.
2012. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nyugat - Európában sok helyen szokás - és én is így használom - hogy amíg a körforgalomban haladnak a körforgalom közepe felé megy az index, majd a kívánt kijáratot elérve a kijárat felé. Azért jó ez, mert még egyértelműbbé teszi a helyzetet. Így mindenki számára még világosabb merre szeretne menni.
2013. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki volt az az idiota aki ezt a bal indexet kiötlötte? Neaggyisten balra indexxelsz ,es itt nem annyira gyakori de, pl. Brüsszel vagy Antwerpenben behasitasz igy egy 3,4-sávos körforgoba szerinted mi történik ,föképp ha meglátják a magyar rendszámot? Kihajtaskor sem muszály ,min.10000ft-ert elnézik--zsebbe.
2013. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!