Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ráállhatok a kereszteződést...

Ráállhatok a kereszteződést keresztező kerékpárútra kanyarodáskor?

Figyelt kérdés

Készítettem egy gyors képet (link lejjebb). Én az autót ábrázoló autóval közlekedek és az adott útszakaszra szeretnék kifordulni. Ekkor, ahogy az ábrán is van ráállhatok a kerékpárútra, ha ott meg is kell állnom, mert a forgalomtól nem tudok kifordulni egyből?

(a kép nagyjából méretarányos, tehát kb. egy félautónyi távolságra van az úttól a kerékpár út, tehát nehezen és nem biztosan belátható a kereszteződés, ha a kerékpár út előtt állok meg és várakozok a megfelelő alkalomra a kikanyarodáshoz).


Az érkező kerékpáros "jogszerűen anyázik" rám? (még odaérkezésemkor nem volt a közelben sem a kerékpáros)


Kép:

[link]


köszi


2012. jan. 12. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Elvileg nem állhatsz rá, mert kereszteződés. Viszont ha úgy ítéled meg, hogy máshogy nem tudod biztonságosan végrehajtani a kikanyarodást, egy veszélyes forgalmi helyzetet előzöl meg azzal, hogy esetleg feltartasz egy másik közlekedőt.


Egyébként ezzel a helyzettel rendszeresen találkozom a Kőbányai úti bringagyászon (ott a helyzetet bonyolítja, hogy a bringaút mellett van még két pár villamossín is, így elvileg a kereszteződéstől kb. 15 méterre kéne várakozzon a delikvens). Anyázhatnék, de nincs értelme, a közúti közlekedés része, hogy időnként feltartanak, aki nem tud ezzel megbirkózni, az ne üljön bringára.


Az anyázás igazából azt illeti, aki azt a bringautat odatette. A külön vezetett bringaút csak lakott területen kívül indokolt megoldás, lakott területen belül csak komplikálja a kereszteződéseket, és nehezebben láthatóvá teszi a bringást (lásd szellembringa a Kőbányain). Én nagyon jól elvagyok az úton is, de ha már mindenáron bringás infra kell, akkor inkább bringasáv legyen.

2012. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ilyenkor a kerékpárút is a főútvonalhoz tartozik, tehát ha érkezik kerékpáros, akkor azt el kell engedni, egyébként rá lehet állni a kerékpárútra, mert másképp nem látható be a forgalom. A kerékpáros szerintem azért anyázik, mert a biciklizés növeli az adrenalinszintet.
2012. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fel van festve egy vonal a bicikliút előtt, onnan kell megadni az elsőbbséget hivatalosan. Ha ráálksz a bicikliútra jogosan anyázik a biciklis
2012. jan. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

"Elvileg nem állhatsz rá, mert kereszteződés."

Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy mi tiltja a kereszteződésben való megállást? Mert tudomásom szerint a kereszteződésekből egyedül a vasútira van ilyen szabály. Nem is lenne sok értelme ilyet szabályozni.



Hogy a kérdéshez is hozzászóljak, én úgy vélem, hogyha nem tudod biztonságosan megközelíteni a kereszteződést, akkor nyugodtan állj meg rajta, persze előtte engedd el a kerékpárosokat. Amelyik már akkor érkezik amikor már rajta állsz, az vár vagy kikerül.

2012. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó napot!,

A válasz(ok):-igen,ráállhatsz!

-nem,nem anyázik jogosan!

Neked,és az előttem válaszolóknak is áttanulmányozandó a KRESZ /1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet/,ezen belül a kérdésre vonatkozó szabályok:28.§(2) bekezdés b)pont,(3)bek.,40.§ (5) d),(6)bek.,1. számú függelék III. fejezet b),d)pont.

Ha van még egyéb szabály,vitázhatunk,én is hibázhatok!

(bár nem szoktam /:/).

2012. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...08:39-nek!

rád nem vonatkozik 09:03-as válaszom,akkor küldted be amikor én pont írtam! A kereszteződésben megállásra a

40.§,(5)bek.d)pont és(6)bek.vonatkozik

2012. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na jó tanulgassátok még egy kicsit a KRESZt, hogy honnan kell az elsőbbséget megadni...
2012. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...nem az volt a kérdés,hogy honnan kell elsőbbséget adni!
2012. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!