Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az hogy sokan nem...

Miért van az hogy sokan nem használják az irányjelzőt kanyarodáskor?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a külvárosban és egyre jobban idegesít az a tény hogy sokan nem használják az indexet, vagy nagy ritkán. Felbosszant a dolog és mások engem csesznek le hogy miért foglalkozok ezzel, minek idegesítem magam rajta, pedig nagyon zavaró.


Sokszor volt olyan hogy mentem egy főúton és a kedves előttem haladó elkezdett fékezgetni, lassított majd egyszer csak elhúzta a kormányt jobbra és bekanyarodott egy utcába. Se index se semmi... rengeteg ilyennel találkozom és nem értem hogy ez mire jó? Ez valami új divat lett hogy gizda vagyok nem indexelek?


Hozzáteszem, nem a drága autókra gondolok, sok átlag autónál vettem észre ugyanezt hogy ők sem használják az indexet.


2010. jún. 1. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert lusták, királyok, és azt hiszik rájuk nem vonatkozik a KRESZ.
2010. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ilyenkor mindig ráfekszek a dudára és a másik fél (aki nem indexelt) az csak néz mint valami marha, nem érti minek dudáltam.....


Mindig meg szoktam nézni hogy villog-e az oldalindexe, mert gondoltam már arra is hogy valakinek pont kiégett a hátsó indexe és akkor ugye hiába indexel a mögötte lévő nem látja.... de sajnos ilyenre még nem volt példa, mert egyik indexbúra sem villant fel, szóval csak szimplán nem indexelt....



Én megértem azt hogy valaki nem viszi túlzásba az indexet, ha nem jön sehol senki én se mindig szoktam kirakni az indexet, de ha jön valaki velem szemben vagy mögöttem mindig indexelek!

De ezek szerint mások nem így vannak ezzel.

2010. jún. 1. 17:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül a bosszankodásban. Mintha kiment volna a divatból az irányjelző használata. Sokszor baromi bosszantó, pl: állok a kereszteződésben, elsőbbséget kell adnom. Jobbról semmi nem jön, balról pedig kanyarodnak mellém az autók. Nyugodtan elindulhatnék, ha indexelnének, de így honnan tudjam, hogy kanyarodik, vagy egyenesen halad tovább? És dekkolok tovább. De nézz meg egy körforgalmat. Ott hányan tudják, hogyan kell közlekedni, mikor indexelni? 10-ből jó ha 1. Szép arány!
2010. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem tud vezetni, én nem , de sokszor én is csak nézek mellette. Bp-i utak, haladnak szépen több sávban az autók, erre bejön a semmiből egy autó elénk. vajon a a párom nem fékezne egy kicsit , vagy nem lenne gyors a reakcióideje, akkor mindenáron is csakazértis bejönne, mert ő "siet"? ....ez nem egy eset. Sajnos.
2010. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Körforgalomba én javulást tapasztaltam, nálunk itt 10-ből 6-an biztos hogy indexelnek.. de én ott is szoktam dudálni egy rövidet ha valaki nem indexel :)


Lehet tényleg kicsit túl reagálom a dolgot, de ha nem jelzi az ember ezeknek hogy rosszul csinálnak valamit akkor hogy tanulják meg?!

2010. jún. 1. 17:29
 6/14 dellfil ***** válasza:
100%
Nem ismeri az irányjelzőt. Van ilyen... Tudod túl bonyolult neki... Jobb kéz, bal kéz, ilyen összetett dolgokkal csak a túdós emberek foglalkoznak. Amúgy meg mit várod el, hogy egy fekete, tíztonnás városi "terepjáróban" feszítő izomagy megszakadjon a szellemi erőfeszítéstől...
2010. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Ez egy olyan dolog hogy nem indexelés és nem indexelés között is van különbség. Én mindig használom ha ezzel mások haladását megkönnyítem, illetve a helyzet megkívánja, de ha nem kell, hát nem rakom ki.Minek. Erre jössz Te, kedves kérdező, aki egy akkora mazsola mint az állat, azt hiszed tudsz vezetni, pedig rohadtul nem, mert aki abban leli örömét hogy dudálgat az szerncsétlen pénisz. Ne a dudát nyomogasd, hanem tanulj meg vezetni.
2010. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Én már nem egyszer utána mentem a tagnak és jól leordítottam a fejét. Neked is ezt javaslom.
2010. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:20


Tudod az a baj hogy a legtöbb baleset, koccanás az index elmulasztása miatt történik!És ha lusta vagy használni az indexet hogy tudasd a többiekkel mit akarsz akkor neked kéne megtanulni vezetni! Ha mész a városban és az úton kénytelen vagy leállni de nincs parkoló így akadályozod a többieket kirakod jobbra az indexet pl kiszáll valaki és mikor elindulsz nem is teszed ki jobbra?Ha nem akkor neked kell megtanulni nagyon vezetni!

2010. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

4 éve vezetek, évi 25 ezer Km-t, főleg városban, szóval szerintem képben vagyok kicsit... :)


Lehet valami nagy buzgalom hatására érné el Magyarország azt a szintet hogy akik eddig elvétve használták az indexet azok ezek után többet használják...



Utolsó: Nekem is volt már olyan tapasztalatom hogy mentem egy úton és láttam hogy az út szélén állt egy autó, alászedett kormánnyal és azt várta mikor jöhet be, de nem indexelt így honnan tudja az ember hogy be akar sorolni, vagy csak vár valakire / valamire. A mögöttem lévő elé szépen be is furakodott persze teljesen szabálytalanul...

2010. jún. 2. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!