Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A taxisoknak miért nem kell...

A taxisoknak miért nem kell bekapcsolni a biztonságiővet?

Figyelt kérdés

Ugy tudom, hogy nekik nem kell bekapcsolni mármint nem büntetik meg öket ha nincs bekapcsolva. Miért?

Viszont ha én utazok egy taxiban akkor én büntethető vagyok ha nem kapcsolom be az ővet?

Esetleg ha vki tudja a buszosokra mi vonatkozik azt is megköszönném ?


2009. máj. 28. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha utassal vannak csak akkor nem kell bekapcsoljak magukat, hogy tudjanak menekulni, ha megtamadjak. Ha viszont egyedul van a taxis akkor kotelezo az ov, buntetik.

Egy taxis diszpecser :))

2009. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

4) A külön jogszabályban meghatározott M1, M2, M3, N1, N2, N3 kategóriájú gépkocsiban, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.


(5) Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

a) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;

b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;

c) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;


d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;

g) annak, aki külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.


(6) Az autóbusz biztonsági övvel felszerelt ülésein utazókat:


a) az ülésen elhelyezett jelzéssel (161/a. ábra),


b) a járművezető által,


c) kalauz, idegenvezető vagy a csoport vezetőjeként kijelölt személy által, vagy


d) audiovizuális eszközök (pl. videó) útján


tájékoztatni kell a biztonsági övek kötelező

2009. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tényleg ezért nem kell bekapcoslni, hogy eltudjanak menekülni ha megtámadják öket vagy ezt csak így írtad ?

Szóval ha utas vagyok egy taxiban akkor be kell kötni magam különben engem megbüntetnek ?

2009. máj. 28. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben megnövekedett a taxisok elleni támadások száma. Akkor változtattak ezen a jogszabályon. Tényleg amiatt nem kell bekötniük magukat, hogy el tudjanak menekülni adott esetben!
2009. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Biztonsági okok miatt.

Példa rá ami tavaly történet egy taxisként dolgozó ismerőssel:


2021 január fuvart rendeltek egy taxisként dolgozó ismerőstől, az illető az Oktogontól Békásmegyerre akart fuvart. A tarifadíjakon akart volna alkudozni és hogy meggyőzze az ismerősöm elővett a kabátjából egy összecsukott vipera teleszkópos botot. Erre az ismerős rendőrt hívott, amivel elijesztette az illetőt, mert futásnak eredt a helyszínről. Nem történt személyi sérülés sem anyagi kár. A központnak is jelzett az ismerős azon döbbent le, hogy a fuvart rendelt illető, aki keménykedett vele 16-20 év közötti volt és (Magyarország leggyakoribb kisebbségi etnikumból származott).

2022. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!