Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érvényes a kötelező biztosításom?

Érvényes a kötelező biztosításom?

Figyelt kérdés

Eddig rendesen fizettem,(példa) Gipsz Jakabként, pedig teljes nevemen Gipsz Jakab István lenne, de az Istvánt nem használom.Utolsó csekken átírták a nevem Gipsz Jakabról, Gipsz István Jakabra, de nem vok Gipsz István!Írtam panaszlevelet, melyre nem reagáltak, végül befizettem...

(Ismét leírom, ezek kitalált nevek, de a story valódi!Remélem érthető)Félek h esetleges káresemény bekövetkezésekor csak közlik h fizessek 1 millát m összetört a másik jármű és nincs biztosításom...


2012. febr. 11. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha Gipsz István Jakab be van irva a személyidbe a rendszám egyezik a lacím egyezik akkor nincs mitől tartani.(azért tisztázd majd velük)

De PL:Az én nenem Drotos József a biztosítást rendesen fizetem és az én nevemen van .A fiam Drotos János megy az autóval ö karambolozik ő is a hibás akkor minden további nélkül fizet a biztosító a károsultnak.

2012. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A példaneveket használva Gipsz Jakab István van a személyimben.
2012. febr. 11. 11:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Lakcím egyébként egyezik.
2012. febr. 11. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hiszen az autóra szól (és nem csak személyre) azok az adatok pedig fixek.
2012. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nem lesz vele gond, mert a biztosító nem csak név alapján azonosít Téged. Születési dátum, hely, édesanyád neve. Ezek mind szerepelnek a nyilvántartásukban, még ha a csekken nincs is rajta. Javaslatom: Küldj egy személyi másolatot a biztosítónak, amin kéred őket, hogy annak megfelelően javítsák ki a nevedet. Egyébként nincs vele gond:-)
2012. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nyugi! másnak is van három neve, amit sikeresen elírnak...


ha baj van-(ne legyen)-akkor az összes többi adatból kiderül, hogy Te vagy Te...ne izgulj... a személyi száma, a jogsi száma, stb...azokból a hatóság tud azonosítani.

2012. febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!