Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogtalan kötelező biztosítás...

Jogtalan kötelező biztosítás kötés! Jelenleg 2 élő biztosításom van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A téli időszakban ideiglenesen ki volt vonva a motorkerékpárom a forgalomból. Márciusban mikor vissza került kötöttem egy új biztosítást rá a K&H biztosítónál egy biztosítási ügyintéző segítségével.


A napokban kaptam egy levelet a tavalyi biztosítómtól, hogy 14 000 ft tartozásom van feléjük, mivel idén nem fizettem be a biztosításomat.


Felhívtam az Union biztosító diszpécserét, aki azt mondta, hogy még él a tavalyi szerződésem, a mostani, amit rendszeresen fizetek jogtalan szerződésnek minősül mivel az előzőt nem mondtam le. (ezt köszönhetem a biztosítási ügyintézőnek)


Tehát 2011 márciusa óta szerződésben állok a k&h-val, fizetem rendszeresen, pedig az union-nak kellene fizetnem, akiknek most októberben jutottam eszükbe.


Mit lehet tenni ilyen esetben? A motorom most megint ki van vonva forgalomból 6 hónapra.

Ha nem fizetem be a csekkeket akkor dijnemfizetés miatt megszűnik a szerződésem és elvileg fedezetlenségi díjat kell fizetnem, de ha ki van vonva a forgalomból akkor egyébként se kell biztosítást fizetni.


Nem egyszerű.....


2011. okt. 20. 14:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Másik. A k&h-hoz feleslegesen befizetett biztosítási díjamat hogyan szerezhetném vissza azon kívül, hogy leverem a biztosítási ügyintézőn? :D
2011. okt. 20. 16:11
 2/7 anonim válasza:

Szia!


Én is jártam így.A legjobban jártam,mert egy idő után az előző biztosító díjnemfizetés jogcímén felmondta a szerződést.Ezt minél előbb tanácsold is nekik,hogy minél hamarabb sor kerüljön rá.Semmi plusz költséggel nem járt.Aztán volt egy másik eset,ott direkt módon nem fizettem a biztosítást,kötöttem egy újat és meg is mondtam,hogy az előző díjnemfizetés miatt szűnt meg.Az új biztosító felé kellett fizetnem kb 1000 Ft fedezetlenségi díjat.

2011. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok, hogyha díjnemfizetés miatt szűnik meg a biztosításod, akkor nem mehetsz más biztosítóhoz, ugyanott kell újrakötnöd. Szerintem, ha kivonatod a forgalomból, akkor bármelyik biztosítónál megkötheted újra. Az Union-nál jelezted, hogy kivonták a forgalomból?


Fedezetlenségi díjat kivont jármű után, én úgy tudom, hogy nem is kell fizetni. A fedezetlenségi díj az, amikor veszek egy járművet x napon (vagy újra forgalomba helyeztetem), de nem kötöm meg rá aznap a biztosítást, hanem mondjuk y nap múlva. Ekkor kell kifizetni a két nap különbözete szerinti díjat.

2011. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd fel a kapcsolatot a MABISZ-szal, ők olyanok, mint a fogyasztóvédelem :D
2011. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy biztosítási ügyintézővel, persze egy másikkal.


Ő azt mondta, hogy az új K&H-s szerződésem jogtalan szerződés, jogtalanul szedte be a biztosító a díjat így azt kell felmondanom és elvileg vissza is kapom a hozzájuk befizetett pénzt.

Az union mellett nem köthettem volna más biztosítást, ezt elrontotta az ügyintéző is, neki kellett volna lemondani az előzőt vagy meg se kötni az újat illetve a K&H is hibázott mert nem jártak utána a dolgoknak.

Új szerződés kötésnél fel kellene keresniük az előző biztosítómat és többek között ki kellene kérniük a kártörténetemet.... ekkor kiderült volna, hogy van egy élő kötelezőm és meg se kötötték volna a biztosítást.

Most megy a levelezgetés a biztosítókkal......

2011. okt. 24. 12:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. A bonus-malus igazolást a k&h-nak le kellett volna kérnie az uniontól váltásnál. elég nagy hiba őszintén szólva, azt mindenki tudja, hogy váltásnál fel kell mondani az előző szerződést a volt biztosítónál aztán lehet az újnál megkötni.
2011. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!