Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomból kijövet miért...

Körforgalomból kijövet miért hagyják kint az indexet?

Figyelt kérdés

Városunkban számos helyen van olyan kereszteződés, hogy a körforgalom kijáratához közel van egy másik kereszteződés. Többször láttam, hogy indexel az illető jobbra, egyszer kihajtottam balra... Az illető meg jött tovább egyenesen, indexelve. Azóta inkább megvárom, amíg tényleg egy kicsit már elfordul.

Egyik családtagunk gyakorlott sofőr, ha már kezd kifordulni a körforgalomból, kézzel visszahúzza az indexkart. Mindenkinek így kellene csinálni!


2009. jún. 7. 09:57
 1/8 anonim válasza:
100%
A magyarázatod végén van a válasz, sokszor nem ugrik vissza az index és az emberek észre sem veszik, nem emlékeznek, nem foglalkoznak vele és így nem is húzzák vissza. Az én egyik munkatársam vitt kocsival szintén a fenti szitu volt amit leírtál csak egy kamionos volt a te helyedben aztán majdnem karamboloztunk is egy nagyon, még jó hogy szidott minket, teljesen jogos volt, de a munkatársam (idős faszi) még utána sem értette, hogy mi a baj, én szóltam rá, hogy talán az indexet helyre kéne tenni.
2009. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert hozzászoktak, hogy kanyar után az index visszaugrik. De a körforgalomból kijövet nincs olyan íve a kanyarnak, hogy a kormány "megfogja" az indexet és visszahozza, ezért marad kinn. Mert sokan már nem is tudják, hogy az indexet "vissza kell húzni"... Pedig minden manőver után meg kellene nézni, hogy hol jár az index.
2009. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azon csodálkozom,hogy egyáltalán kirakják az irányjelzőt.Sajnos napjainkban ez már nem divat,pedig közelező.
2009. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha én egy kereszteződésben állok, és balról jön egy autó, indexelve kanyarodási szándékát, én akkor se megyek ki elé, csakha a mozgásából, lassulásából látom, hogy valóban le is fog .

Igen, sajnos sokszor megtévesztő a kinn felejtett index, ezért érdemes az autóra is figyelni

2009. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy régi kocsink amibne leromlott az index és nem ugrik soha vissza, ezért megk el lszokni ,h kézzel kel lvisszakapcsolni és ha megszoktad már minden autónál automatikusan így teszel. Egyébként sávváltásnál sem mindig kapcsolnak vissza, mert nincs akkora kormánymozdulat.
2009. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb indexes élményem az volt amikor egy öregebb BMW-s nő jön a főúton, indexel jobbra, majd bekanyarodik előttem BALRA és nyugodtan megy tova, továbbra is jobbra indexelve :) Dudálok rá de semmi... Jótanács: sose bízz teljesen a másikban, mindig keresd a szemkontaktust, tényleg tudja mit csinál, tényleg azt fogja tenni amit jelez?
2009. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen mondják ,hogy kalapos öreg urakkal és szőke nőkkel vigyázni kell, attól hogy jobbra indexel nem biztos, hogy balra megy.:)
2009. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sávváltásnál nem kell kattanásig húzni az index kapcsolóját, akkor is működni fog. Sőt a sógorom Golfjában meg olyan hogyha nem kattanásig húzod akkor automatikusan 3 villant az irányjelző. De szerintem is ki kell rakni mindig. Én a mindigkiteszemazindexet klánhoz tartozom:)))
2010. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!