Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bármilyen sokat is vezet...

Bármilyen sokat is vezet valaki, mindig hibázhat, még kis apróságokban is?

Figyelt kérdés

Azt beszéltem sok emberrel(mert nem rég óta van jogsim, és parkolásnál meghúztam a kocsi oldalát), hogy Ők is hibázbnak-e még ma is így x év vezetés után.

És sokan mondták, hogy ne húzzam ferl magam a dlgon, mert bárkivel megesik az ilyen.

Volt aki 10 éve vezet naponta, de neki tolatott egy másik kocsinak, vagy befékeztek előtte, Ő meg fékezés nélkül neki ment a másiknak.

Szóval bárkivel történhet ilyen, bármilyen jól és sokat vezet?

Mert elment a kedvem a vezetéstől most, hogy meghúztam a kocsi oldalát...


2012. márc. 8. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
ha maximálisan odafigyel akkor nyilván nem...
2012. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Véletlen bárkivel bármikor elöfordulhat, olyan ember meg nincs aki mindig maximálisan tud mindenre figyelni.


Sok éve után is elödordulhat bárkivel, hogy ilyesmi történik, de éppen ezért van mindenkinek biztositása.

2012. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Előfordul... én kb 10 év vezetéssel kb 700.000 km után törtem rongyossá a kocsim elejét mert novemberben eljegesedett a terelővonalra futottam egy hídon ( röpke 15 perc alatt még 6-an törték így össze magukat ugyanott ugyanezért...)
2012. márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Majdnem bárkivel előfordulhat ilyesmi. Nézd meg a profi autóversenyzőket, még ők is hibáznak olykor-olykor.


Kivétel az a pár tizen-huszon éves faszagyerek, akik jobban vezetnek mint Schumacher és Loeb együtt. De velük is csak addig nem fordul elő ilyesmi, amíg aztán egyszercsak mégis...

2012. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Aki azt hiszi, hogy nem hibázhat, az téved. Egyrészt lehetetlen olyan gyakorlatot szerezni, hogy az ember azt mondhassa: ő már mindenféle szituációt látott mindenféle járművel, őt már nem éri meglepetés. A természet és a forgalmi viszonyok mindig tudnak újat mutatni és az autók, motorok köre is szinte végtelen.

Illetve ott van az emberi tényező is: nem vagyunk tévedhetetlenek. Előfordulhat, hogy egy helyzetet sorozatban 100-szor jól ítélünk meg, aztán 101-edszer sikerül mellélőni. De az öregedéssel is érdemes számolni: a 40-50 éves rutin bizony 60-70 év körüli életkort jelent, olyankor meg már nem olyan gyorsan a reflexek, élesek az érzékszervek, mint fiatalkorban. A fáradtság pedig kortól és gyakorlattól függetlenül mindenkit utol tud érni. Hiába vezet valaki évek, évtizedek óta, hiába tökéletes sofőr, ha fáradt, ő is ugyanúgy lelassul.

No és ott van egy fontos tényező: a megtanult vezetési technika. Ha valaki fiatalkorában eleve rossz technikát tanult meg, akkor hiába csiszolgatja azt 20-30 évig, akkor is rosszul fog vezetni. Ha mindig lépésben megy a csúszós úton, mert nem tudja, mit kell kezdenie magával megcsúszásnál, akkor hiába a több évtizedes rutin, az első túl gyorsan megpróbált jeges kanyarban berepül az árokba.

És ha ez nem lenne elég, ott van a szerencse is: a szemből érkező, természetesen tévedhetetlen tizenéves telepi Räikkönen ugyanolyan eséllyel vágódik neki a körbeműanyagozott "vétéjiszivikkel" hasonszőrű falusi Alonsonak és "kopánypufós" Ladájának, mint a 30 éve balesetmentesen vezető apukának.

2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom most 55 éves, 18 éves kora óta soför, meg mellette versenyzett is és eppen a múlt héten tolatott neki a hátsó lámpával a garázs sarkának, mert a gyerek elsikitotta magát az autóban, és egy pillanatra nem figyelt eléggé.
2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Senki sem tökéletes.Mindenki követ el hibákat.
2012. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem pár hete volt meg a jogsim amikor parkolásnál meghúztam egy kocsi oldalát. Hát nekem is eléggé el ment a kedvem tőle. De vezettem tovább. Most meg parkolásnál még jobban figyelek :)

Szóval vezess továbbra is. Amit csináltál az csak egy apróság ami bárkivel megtörténhet.

2012. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
hiába a rutin a baj tizedmásodpercek alatt megtörténhet
2012. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Jó lámák vagytok. Én még sose törtem össze magam, pedig minden nap vezetek ;)
2012. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!