Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » C kategóriával együtt nem...

C kategóriával együtt nem lehet az E-t is megszerezni, csak később? C után D-t vagy E-t könnyebb megcsinálni?

Figyelt kérdés

E kategória kell a nehézpótkocsihoz, kamionhoz is, ugye?

Méretileg mondjuk kb. nem sokkal hosszabb egy busz, mint egy teherautó, ugye? Viszont a kamion, nehézpótkocsis szerelvény annyival másabb, hogy még hosszabb és csuklik is ráadásul. Melyiket nehezebb megcsinálni?


2010. okt. 5. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
de járhatsz egyszerre C és E kategoriára, csak először a "nagy" E-hez a C-nek meg kell lenni tehát ha azt elkezdted, mármint a C-t akkor semmi akadálya.Hogy C után D vagy E-t könnyebb az döntsd el magad az legyen elötted h E kategoriánál soha nem vizsgáztatnak "nyergessel" általában forgózsámolyos pottal kell vizsgázni, a D kategoriánál összesitve több az elmélet mint az E-nél, tehát ha gyakorlatban ügyes vagy akkor E-re menj, ha elméletet jobban vágod akkor D, de attol is függ h te meiket szeretnéd.Igen C+E kategoria kell a kamionhoz is. Az h meik a hosszabb az csak egy dolog, ne azt nézd, az h a kamion meg "csuklik" középen az talán egy kicsit jo is mert jobb vele manöverezni sztem. egy busz nem olyan fordilékony mint egy kamion. rem érthetöen irtam, ha van még kérdésed akkor irj
2010. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem pl. az is furcsa, hogy sok autósiskolánál a C+E tanfolyam elvégzése olcsóbbnak tűnik (kiírás szerint), mint a sima C-s. De hogy miért???
2010. okt. 5. 20:38
 3/12 A kérdező kommentje:
Mennyire mélyen kell érteni a műszaki dolgokat vizsgán? Sokkal mélyebben, mint B esetén?
2010. okt. 5. 20:43
 4/12 anonim ***** válasza:

C+E tanfolyam azért olcsóbb, mert az a sima nehézpót, amikor már megvan a C. Nézd meg a jogsid hátulján.

B után lehet B+E C után C+E D után D+E. Ebből egyedül a C+E jó mindenhez, a B+E ill. D+E csak saját kategóriájához (B és D).

2010. okt. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A második kérdésre pedig:

A műszaki dolgokban elsősorban a kormánymű és a légfék szerepel. Alkatrészek, működés, bemutató szinten és még pár apróság. Ha jó oktatód van el fogja magyarázni és bemutatni. Vizsgán is mutogatni kell meg beszélni.

Ja és C vel együtt nem lehet E-t szerezni csak utána. D nehezebb gyakorlatban, mivel a busz minden szűk kis utcába bemehet, ahova a teherautó nem. Abból vizsgázz, amire szükséged van. Én 4-5 évente tettem le mindíg újat, így adta a sors.

2010. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:09" -vagyok


igen sokkal jobban kell érteni mint a B-nél, és igen a fékekre, kormányműre, meg ilyen kis "aproságokra" tér ki jobban a téma. De am nem vészes, ha szeretnéd akkor vágj bele, mert nem nehéz! a rutin meg rampára tolatás, emelkedön elindulás, meg ilyenek....

2010. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hali!

Ja és ha még dolgozni akarsz akkor számolj rá egy GKI tanfolyamot ami 120 ezer a teherautora és külön kell a buszra az is ien árba van valahogy. Ja meg plusz 5 évente 80 ezerért ujitani a GKI-t ha mind2 megvan akkor 160 5évente. Ha buszozni akarsz kell a PÁVIII meg a PÁVII ha minden oké ezeket véglegesre adják! ez 8000 valahányszáz vorint drabja. Nem egy olcsó mulatság! Én lassan tul leszek már rajta már csak a tachográf kártyámat várom és kész. Rettenet hogy mennyi pénzt lenyuznak az emberről...

2010. okt. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
570.000 kerekítve...
2010. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha nem kap az ember mondjuk a szüleitől vagy valakitől pénzt, vagy nem tud az előző munkájából néhány százezret félretenni, akkor el se tud kezdeni semmilyen autós-sofőrös állást (busz,taxi stb.)...

Apropó, ezekben a szakmákban milyen esélyük van friss jogsisoknak szakmát kapni? Kapós a munkaerő? Vagy itt is nagy a verseny, a tolongás? Mert a legtöbb helyen friss szakmásokat (gyakorlat nélkül) semmibe veszik. Sajnos!!! Pedig mindenki kezdte valamikor!!!

2010. okt. 7. 18:09
 10/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

Hát nem kell ezt egyszerre kifizetni szép apránként. Hát meg egyből ne ülj fel nyergesre kezdj el nemzetközizni kis autoval hogy megnézd milyen is ez meg hogy mi hogy működik. Hát mint minden más szakmánál itt se kapkodnak a friss jogsis sofőrökért.De olyan nincs hogy valahogy ne lenne :).Sok sikert

2010. okt. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!