Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mennyi pénzbírságr...

Szerintetek mennyi pénzbírságra számíthatok, ha átengedtem a volánt egy olyannak akinek nincs jogsija?

Figyelt kérdés
Nekem van jogsim, a kocsi papírjai rendben voltak, egy 100 m-en átengedtem a volánt az egyik ismerősömnek hogy kipróbálja a vezetést, mert csinálja a jogsit. Mikor hazaértünk a rendőrautó ott volt a hátunk mögött. Neki azt mondták pár év eltiltás, és pénzbírság. Nekem azt mondták enyhébb büntetés, mert én engedtem hogy vezessen. És kb mikorra jön ki a határozat? Ha nem csak az én nevemen van a kocsi, akkor az összes tulajdonosnak kiküldik erről a papírt vagy csak nekem? Köszi előre is a válaszokat.

2012. márc. 16. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Járművezetés tiltott átengedése

Járművezetés tiltott átengedése (Btk. 189. §)


"Aki vasúti vagy légi jármű, valamint gépi meghajtású vízi jármű vagy úszó munkagép avagy közúton gépi meghajtású jármű vezetését szeszes italtól befolyásolt állapotban levő vagy a vezetésre egyéb okból alkalmatlan személynek engedi át, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget, öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz."


A bűncselekmény megállapítására akkor kerülhet sor, ha az elkövető a jármű vezetését szeszes italtól befolyásolt vagy vezetésre egyébként alkalmatlan személynek engedi át. A járművezetésre egyéb okból való alkalmatlanságon a fizikai, biológiai vagy pszichikai okból fennálló alkalmatlanság értendő, amely következtében az érintett személy nincs olyan állapotban, hogy a jármű biztonságos vezetésére képes legyen.

2012. márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát ez a jogszabály! :)


Ha nem voltatok alkohol befolyása alatt akkor meg lehet uszni elég könnyen és nem volt baleset ugye..


Az minimum hogy a tanulót el fogják tiltani a járművezetéstől, te meg max pénzbirsággal fogsz fizetni a butaságod miatt.. illetve a jogsidra rá fognak pár büntető pontot varni, azt hisszem hogy 9 büntető pont jár érte de ezt pontosan nem tudom!


www.kreszvaltozas.hu oldalon meg tudod nézzni. :)


Én is adtam át járművet sokszor, de persze ovatosan és ahol nem volt senki! :)


Az intézkedő rtendőrtöl is mulik ez amugy hogymi lesz meg a birón is ha el jut ez odáig..


Reméljük a jogsidat nem veszik el remélem tanultál belöle. :(

2012. márc. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A határozat szerintem 60 napon belül megy a büntető pontokkal és a csekkel de nem tudom mennyi lesz a pénzbírság a rendőr mint mondott?


Feljelentett a rendőr?

Ha fejlentett akkor 30 ezer ft felett lesz szerintem ha ő álított ki csekkel akkor ezt meg tehhette 5000 ft tól is nem tudom mi a táblázat, de lehet hogy 50 ezer ft bünti re is számíthatsz..


Vagy kevesebb.. lehet hogy nem is lesz pénzbírság csak 9 büntető pont passz ez jó kérdés! :)

2012. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Régi kérdés, de hátha válaszolsz. Mi lett a vége az ügynek?
2020. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát régen volt már azt hiszem csak pénzbírság nekem 30 neki 60ezer.Meg őt fel évre eltiltottak a jogsitol.
2020. febr. 14. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!