Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fel lehet borulni egy személya...

Fel lehet borulni egy személyautóval kb 60-70 km/h sebességgel?

Figyelt kérdés

Haverom most kapott jogsit, és voltak mások, akiknek régebb (11 éve) van jogsijuk, és azzal jöttek kioktatni a haverom, hogy ne vegyen be egy kanyart gyorsan, és élesen, mert felborul a kocsi...

Hogy a kereszteződésbe ne fordúljon be gyorsan, mert felborul a kocsi, ha élesen fordítja a kormányt...

NMost ez komoly? Egy Suzuki, Opel... autóval ha kicsit gyorsabban fordulok be a kereszteződésbe, és élesen húzom a kormányt felborul a kocsi?

Kicsit hihetetlennek hangzik ez...



2012. márc. 27. 18:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem 11 éve, hanem csak 1 éve*
2012. márc. 27. 18:49
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja és a hangsúly nem a 60-70 km/h rán van, csak azért írtam, hogy kb Városi tempóval Budapesten...
2012. márc. 27. 18:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Felborulhat. Elég, ha egy kicsit levágja a kanyart és elkapja a járdaszegélyt, vagy elkap egy átlagos kátyút.
2012. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
kanyart úgy kell venni, hogy rárántasz a kézifékre persze előtte visszaváltasz aztán padló, a kocsi hátulja kicsúszik és megvan a kanyar.
2012. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Sík úton 60-70 km/h-s sebesség mellett nehéz akkorát rántani a kormányon, hogy egyetlen fordulásból fejreálljon az autó. Hamarabb ijed meg a sofőr, mint ahogy besokallna a futómű.

Az utcai autókat bolondbiztosra tervezik, az elsőkerékhajtás sajátosságai miatt alulkormányzottak, tehát ha sok nekik a keresztgyorsulás, eltolják az elejüket, nem lesz belőlük búgócsiga.

Éppen ezért a borulások nem is úgy szoktak történni, hogy valaki túl gyorsan belemegy a kanyarba, az autó meg csak úgy egyszerűen kifelé, a külső ív felé borul. Ha elkap egy járdaszegélyt, az nagyon dob az autón, úgy már lehet borulni. De abból is gyakran van baj, ha a megdőlő, csúszó autótól megijed a sofőr és hirtelen az ellenkező irányba rántja a kormányt. Egy túl gyors kanyarral még elbír a futómű, de ha belengeti az autót, az már sok neki. Illetve ha megcsúszik az autó és bepottyan az árokba, attól is fel szokott borulni az esetek nagy többségében.

2012. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze, simán felborulhat. Sokan írják a járdaszegélyt, de elég csak a magyar utak sajátosságára, az echte ungarische kátyúra gondolni. Kifogsz egy rossz helyen levő példányt, megdobja a kocsit miközben rángatod a kormányt és borulsz is. Lehet azt a kormányt egyenletsen is tekerni, nem kell olyan durrbele módon vezetni. Persze a legtöbb autó elég stabil, de mindennel lehet borulni, még az ESP-s autókkal is. Egy magasabb súlypontú járgánnyal meg pláne nem érdemes kockáztatni, könnyen meg van a baj. Amúgy is érzi az ember hogy mi az amit még be lehet vállalni egy autóval és mi az amit már nem érdemes.
2012. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amikor én csináltam a jogsit az oktató mindig azzal csesztetett már 30-nál hogy há mit csinálok há felborul az autó!! :D

Persze amint meglett a jogsim mentem normálisan. Mert alap esetben nem borul fel ilyen sebességnél egy autó.

Persze ennyivel nem érdemes menni mert nem tudhatod hogy megcsúszik-e valami miatt a gép, vagy ahogy már írták megdobja egy kátyú, járdaszegély.


És láttam már olyat hogy 120-al akart bevenni egy eléggé éles kanyart. És persze nem borult fel. (legalábbis az aszfalton nem. Aztán később az árokba meg a szántáson igen.)Szóval csak megcsúszott egy "kicsit"

2012. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyik autószerelő ismerősöm szórakozott mindig azzal hogy minden kuncsaft autóját aki leadta nála a kocsit szervízre elvitte egy körre meghúzatni. Valójában van is haszna egy kis padlógáznak minden autó üzemanyagrendszerében, ő ezt így magyarázta legalábbis. Persze lehet ezzel csak bizonygatni akarta hogy miért éli ki perverz teljesítmény-hajhász vágyait mások személyautóin. Egyszer beültem mellé én is egy teljesen átlag kis 309-es Peugeotba, kivitte a város mellé a főútra, rángatta, aztán kikapta kétkerékre, de bíztam benne, ő érezte a kocsit. Na mármost ez egy teljesen átlag, hétköznapi autó amit egy-két éles kormánymozdulattal két kerékre lehet dobni. Márpedig amit két kerékre lehet hozni azt fel is lehet borítani. Nekem erről ez a véleményem. Nyugodtan keress rá a "car two wheeling" kifejezésre akárhol és láthatod magad is milyen könnyen történik a dolog.
2012. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2012. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem gyakori de nem is lehetetlen felborulni 70-el kanyarban.

Ha egy járdaszegély, esetleg budapesten egy villamossín leválasztó buckasor segít akkor már nem is nehéz.

2012. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!