Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendszámot fejjel lefelé el...

A rendszámot fejjel lefelé el lehet helyezni? Mi az ide vonatkozó előírás?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A rendszámnak mindig minden körülmények között olvashatónak kell lennie - fejjel lefele nem az.
2012. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért akarok fejjel lefelé? Úgy gondolod, hogy akkor a "hülye" trafi nem látja?
2012. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Erről a KRESZ néven emlegetett 1./1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet szól, mégpedig így:

"5.§ (5) A hatósági jelzés(eke)t [rendszámtábla(áka)t] a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy jogosulatlanul eltávolítani tilos".

Tehát a fejjel lefelé felszerelt rendszámtábla nem felel meg a kritériumoknak, mert nem jól olvasható. A magyar forgalmi rendszámon például nincs Г betű, még akkor sem ha az egyébként egy fejjel lefelé fordított L-nek felel meg. Tehát rá lehet fogni, hogy megsértetted a jogszabályt.

Úgyhogy sajnos ezzel a módszerrel nem tudod elkerülni a gyorshajtásos csekkeket, nem emelkedhetsz felül a törvényen. Közúti ellenőrzéskor büntethetnek érte, ha viszont kifogsz egy kicsit is kekeckedő rendőrt, az még a csekket is ki fogja küldeni neked. Ha nagyon akarja, el tudja ő olvasni, mi van oda írva...

2012. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy OOO-000 a rendszámom (tudom, hogy nem lehet ilyen). Bűnös vagyok, ha megfordítom?
2012. márc. 29. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, megszeged a szabályt. Egyrészt a O betű és a 0 nem egyezik meg, tehát 000-OOO-nak lehetne olvasni a rendszámodat, másrészt a rendszámnak a H betű és a fölötte található zászló is része, illetve ekkor a hátsó rendszámon helyet cserél a műszaki vizsga és a környezetvédelmi osztály plakettje, nem a nekik kijelölt helyen lesznek.
2012. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sni ***** válasza:

A kérdésre a válasz: nem lehet megfordítani!

a kérdésre a kérdésem: gondolkoztál már azon, hogy esetleg betartod a szabályokat, és nem kiskaput keresel? engem akárhányszor megállítottak minden rendben volt, és még oda is értem, ahova akartam!

2013. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!