Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy sok motoros...

Miért van az, hogy sok motoros mutatványozik, de ha baj van, még a gázt húzzák meg?

Figyelt kérdés

Ezekben a bakis vidikben. Biztos mindenki látott már vagy 1000 ilyet. Amikor trükköznek a motorral, de megijed, és a gázt húzza meg, nem hogy kuplung,fék, és letenné a motort...

Miért?

Ha trükközni tudnak, balesetet megúszni miért nem?



2012. ápr. 10. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

én arra tippelek hogy a kormányt ahogy húzná meg meghúzza a gázkart is.

Az kuplungkart meg nemtom miért nem húzzák meg. Lehet megszokás a bicajról hogy veszély esetén első féket inkább hanyagolni. A kuplung meg ugye ott van.

2012. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan az amatőrök hibája hogy ha baj van a kormányba próbálnak "kapaszkodni", csak ugye ott van a gázkar.
2012. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, jellemzően amatőr hiba. Én is követtem el ilyet egyszer: hirtelen meglódult a motor, próbáltam rajta maradni, kapaszkodtam a kormányba - ami azzal jár hogy a kapaszkodás és a hátracsúszás miatt egyre jobban tekeredik a gázkar. Elég közel jött a kerítés mire az ösztönös kapaszkodás helyett vissza sikerült ereszteni a gázt, kicsit lassítani és biztonságosan elfordulni.

Azóta erre nagyon figyelek.


Egy haverom gyakran emlegeti úgy a gyerekkori Simsonját, hogy "az első motor ami végighúzott a falun". Hasonlóan kapaszkodott, végigment majdnem az egész utcán mire egy árok az útját állta..

2012. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehettem vagy 10 éves, amikor a 3 évvel idősebb unokatesóm meg akart tanítani motorozni. Felültetett a Simsonjára, elmagyarázta, mit hogy kell, értőn bólogattam, aztán fejreálltam.

Nálam is az volt a probléma, hogy ahogy meglódult a motor, én nem lódultam vele, hanem hátradőltem és meghúztam a gázt.

2012. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!