Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autóban levő egészségügyi...

Az autóban levő egészségügyi doboz a felbontása után már nem érvényes?

Figyelt kérdés
Csak bontatlanul jó? Ha felbontott de még nem járt le, akkor is szankcionálható? Mi van erről a KRESZben, vagy milyen rendelkezés (akár módosított is) az irányadó erről, amire büntetni lehet? Nekem nincs autóm, se jogsim, csak vitám erről.

2012. ápr. 23. 13:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom felbontás után már nem jó, még érvényességi időn belül sem. De van lehetőség "feltölteni" használat után, akkor kerül rá egy új címke.
2012. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is ezt silabizáltam ki néhány fórumból, csak az a baj, hogy nagyjából erről nem találtam autentikus infót, csupán fórumokból lehet informálódni. Azokban meg sokféle tapasztalat van, sok autóst megbüntettek már és azt nem írták le a sértettek, hogy mire hivatkozott a rendőr.
2012. ápr. 23. 14:20
 3/17 anonim válasza:

"ha a dobozból valamelyik termék szavatossági ideje lejár, elég lesz csak azt az egy terméket kicserélni, és nem kell az egész dobozból újat vásárolni."

[link]


Meddig jó az autós egészségügyi csomag?

[link]


Egyébként egy volt kollégám (aki sebész orvos) szerint baromság az egész, ugyanis az alkohol és a kötözőpólyák nem tudnak megromlani...

2012. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nos nekem a ládán nincs semmi zárjegy meg ilyesmi. Amikor valami lejárt kicseréltem újra és annyi. Az, hogy a doboz nem új mindig ne nagyon érdekelje már őket. Minek venném meg az egészet? Így olcsóbb, ugyanaz van benne, szav idő jó, ha szükséges ott van.
2012. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

reptilian bastards,

az indexes cikk 2009-es és most ápr 15-tól változott sok minden, ezért tettem fel a kérdést, hogy ebben a témában is vajon frissült-e valami?

2012. ápr. 23. 14:37
 6/17 anonim válasza:
Tudom, hogy 2009-es a cikk, viszont nem tudom, mi változott most. Mindenesetre jó, hogy kérdezted, mert esedékes egy műszaki, és az egyik cikkben az van, hogy büntetőpontot is adhatnak érte, ha lejárt a cucc. Nos, megnéztem, a 2003-as gyártású sebfertőtlenítő 2006-ban, a pólyák szavatossága 2008-ban járt le. :) Úgyhogy vettem újakat úgy 1700 Ft-ért. Sebfertőtlenítő nem volt, úgyhogy azt hagytam. Ha igazoltat a rendőr, meg kell kérni, hogy mutassa meg a jogszabályt, ami alapján meg akar büntetni, ellenkező esetben nem fogok fizetni.
2012. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én is ezt gondolom, hogy nem kell betojni attól, hogy dupláját kell fizetni ha vita van, mert közel sem biztos, hogy az eü doboz miatt jogos a büntetés. Tegnap elfelejtettem, de ma megkérdezem a gyógyszertárban, hogy ők mit gondolnak arról, hogy felújítom a bélést, ők meg lepecsételik/matricázzák.

Én nem is találtam a módosított szabályzatban sem erre vonatkozó részt.

2012. ápr. 24. 16:04
 8/17 anonim válasza:

Az ember azt gondolná, a KRESZ rendelkezik arról, hogy a kocsiban lenni kell elsősegélydoboznak. De nem. (Legalábbis én nem találtam a szövegben se elsősegély-csomagot, se mentődobozt. Nem hiszi? Keresgéljen bátran!) Van viszont egy 6/1990 számú KÖHÉM-rendelet (regula az közúti járóműveknek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának az műszaki szükségességiről), aminek van egy 106. számú paragrafusa.

Ez így szól:

106. § (1) A járműveken szabvány szerinti elsősegélynyújtó felszerelést kell készenlétben tartani:

a) oldalkocsi nélküli motorkerékpár és motoros tricikli esetében "A" típusú,

b) személygépkocsi, tehergépkocsi, oldalkocsis motorkerékpár, mezőgazdasági vontató és lassú jármű, valamint a kizárólag menetrendszerű helyi járatban közlekedő autóbusz esetén "B" típusú,

c) minden egyéb jármű esetén, ahol a szállítható személyek száma 10 vagy annál több, valamint a tűzoltó jármű esetében "C" típusú kivitelben.

(2) A szabvány szerinti elsősegélynyújtó felszerelés - a tartalmának alkalmazhatóságára vonatkozó lejárati időn belül - helyettesíthető olyan elsősegélynyújtó felszereléssel, amelyet az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes állam a jármű kategóriájához alkalmazni rendelt, amennyiben azt magyar nyelvű, vagy ábrás elsősegélynyújtási tájékoztatóval ellátták.

2012. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam egy fórumban, de az EU régi elnevezése miatt avíttnak tűnik a rendelet, biztos van frissebb verzió is.
2012. ápr. 25. 16:09
 10/17 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 25. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!