Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek kell szólni, ha kiégett...

Uray M. János kérdése:

Kinek kell szólni, ha kiégett a jelzőlámpa egy kereszteződésben?

Figyelt kérdés

Többször láttam olyat, hogy napokig, hetekig nem égett a forgalomirányító jelzőlámpa. Jó lenne szólni a megfelelő embereknek, hogy legalább tudjanak róla.


De akkor is jó lenne szólni valakinek, ha mondjuk kifordult vagy eltűnt egy jelzőtábla, netán eltakarja egy fa, vagy lekopott egy fontos útburkolati jelzés stb. Tehát bármi ilyesmi, amely a közlekedők biztonságát veszélyezteti.



2012. ápr. 23. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ezek a dolgok is az Önkormányzat Közterület-felügyeletéhez tartoznak. Vagyis minden, ami a közlekedéshez kapcsolódó (utak állapota, közlekedési táblák, lámpák stb. állapota, működése)
2012. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fordulj a közút kezelőjéhez. Önkormányzati utak esetén az önkormányzat közterület-fenntartó cége az illetékes általában, fővárosi fő- és tömegközlekedési útvonalak esetén hirtelen nem tudom, talán még mindig az FKF Zrt., de lehet, hogy már a BKK. Az országos közúthálózat településeken átvezető szakaszán pedig a megyei közútkezelő az illetékes.
2012. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Már van is két kiégett gyalogos-zöld az Andrássy úton, amiről szólnom kéne.

2012. ápr. 24. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!