Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A bicikliseknek miért nem...

A bicikliseknek miért nem kötelező a KRESZ vizsga és a jogosítvány?

Figyelt kérdés
Sokkal kevesebb baleset lenne szerintem, ha a biciklisek is ismernék a kreszt meg vizsgázniuk kellene, csak azután közlekedhetnének az utcán egyedül.
2012. máj. 6. 14:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Akkor legyen gyalogosnak is nem ? Utána meg azért sírna mindenki,hogy milyen szemétség.
2012. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Az út mindenkié!


Amiről te beszélsz az a metró, nah ott tényleg semmi más nem közlekedhet csak az!


Ha forgalomba mész a kocsiddal, tanulj meg alkalmazkodni!


Ha egy szarvast elütsz az sem a szarvas hibája, hanem a tiéd!


vagy a Szarvasok is tanuljanak Kreszt?

2012. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%
kedves utolsó, gyökér vagy. aki felmegy a rohadt útra bicikliveo DIREKT akkor tudjon már közlekedni.. szóval vagy ne menjebek az utakon vagy tényleg valami. amúgy ha egy szarvas az útra megy, nem az autó hibája...
2012. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

Mindenképpen hasznos lenne, ha azok a biciklisek akiknek nincs kresz vizsgájuk, csak a számukra kialakított bicikli úton közlekedhetnének.

Nekem attól áll égnek a hajam, amikor a bicikli út az országút mellett fut, de a h..e biciklis másodmagával egymás mellett haladva közbe pofázva elfoglalja a sávot, mert Ő megteheti.

A férjem erre szokta mondani:

- "Ha elütöm a köcsögöt, a végén még azt hiszi, haragszom rá!"

Egyszóval szükséges lenne. Én a fiaimat addig nem engedem forgalomban biciklizni, amíg nem teszik le a kresz vizsgát. Tudnia kell a szabályokat, hogy be tudja őket tartani.

2012. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Na persze és a biciklisekről is húzzanak le még 100000 forintot. Aztán ha nincs ennyi pénzük csak gyalog járhatnak. A járdán meg ugye elvileg tilos biciklizni.. Na meg mennyi hülye sofőr van, kb ugyanannyi, mint amennyi felelőtlen biciklis megy az utakon.
2012. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ez b.romság. Túl lenne szabályozva már, ellenőrizhetetlen, betarthatatlan. Most komolyan, egy biciklis ne menjen olyan helyen ahol táblával tiltják és a forgalmasabb utakat kerülje, a többi helyre meg elég egy minimális kressz tudás, hogy jobb oldalon kell menni az út szélén és jelezni kell a kezeddel ha kanyarodsz, ismerje az elsőbbségadás táblát aztán ennyi. Ez a szülők dolga lenne.
2012. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ugyan nem kötelező a KRESZ vizsga és a jogosítvány a bringásoknak, de ez nem mentesíti őket a rájuk vonatkozó szabályok betartása alól!
2012. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a jogosítvány véd meg a balesettől, ugye tudod? Alapvető dolgokat az iskolában is tanítanak, úgy tudom, meg a szülők dolga lenne.
2012. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Tájékoztatnám a kérdezőt, hogy a kerékpározáshoz és a gyalogláshoz szükséges KRESZ-ismeretek oktatása általános iskolai tananyag. Ennek megfelelően kvázi van belőle "vizsga" (dolgozat formájában, nyilván). Ha ez az oktatás mégsem kellően eredményes, az nem jelenti azt, hogy csak egy drágán megszervezhető vizsga- és igazolványrendszerrel lehet megoldani a problémát. Sőt, én biztos vagyok benne, hogy ezt az oktatási rendszeren belül kell kezelni, mert ezek nélkül az ismeretek nélkül nem lehet biztonságosan élni.


Egyébként pedig eléggé szomorú azt olvasni, hogy mennyire intoleránsak néhányan a kerékpárosokkal szemben. Én bringázok is, autót is vezetek, tömegközlekedés ist használok és gyaloglok is. Baromira nem értem meg azokat, akik az utat az általuk preferált közlekedési eszközök számára akarják kisajátítani. Nem olyan bonyolult dolog ám osztozkodni az úton, egy valamit igényel csak, amiből épp a magyarban kevés van: toleranciát. Pedig mindenki kisimultabb arccal közlekedne, ha figyelnénk egymásra.

2012. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
10%

"Egyszóval szükséges lenne. Én a fiaimat addig nem engedem forgalomban biciklizni, amíg nem teszik le a kresz vizsgát. Tudnia kell a szabályokat, hogy be tudja őket tartani."


Egy kicsit marhára naiv vagy. Kresz vizsgát én is tettem, de gyakorlatilag semmi újat nem mondtak ott, a mai fiatalok nem seggh.lyék ehhez, ők ebben nőttek fel. Akik igazán veszélyesek (szerintem), azok a 40-50 év fölöttiek, na meg a részeg papikák.

2012. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!