Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A szomszéd mindig 2 autóval...

A szomszéd mindig 2 autóval is elénk áll. Mit tehetek? Mert már nagyon unom állandóan a más kocsiját bámulom. Arról nem is beszélve hogy nekünk is két autónk van és mi is szeretnénk a saját házunk előtt parkolni. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

A közterületesek azt mondták van egy íratlan szabály hogy 1:mindenki álljon a saját háza elé 2: az ingatlanom előtti közterületet jogomban áll használni. 3 : Jó nagy bunkó a maga szomszédja.

Múltkor is hoztak hozzánk hűtőt és jó messziről kellet cipelniük mert a szomszéd ide állt... ez már számomra nevetséges ... és az önkormányzat nem csinál semmit mert szabályosan parkol . Gondoltam teszek ki parkolásgátlót de azt hiszem az engedélyköteles. Miért ilyenek az emberek ??? én sem állok más elé ...és mikor szólunk akkor azt mondja hogy mi álljunk be a garázsba ez most akkor hogy is működik?? Valaki segítsen .. valami törvény vagy valami ötlet nincs ami reményt adna ....


2012. jan. 16. 22:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
80%
Én simán kiszórnék szögeket vagy bármit ami alkalmas arra, hogy kilyukassza a kerekét.Többet nem állna oda.
2012. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%
a hűtőnél én ráfeküdtem volna a csengőjére,hogy húzzon. Hagydkint a kocsikat pár hétig, majd leszokik róla
2012. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy igencsak a magyar mentalitásra lesz jellemző a válaszom, de ti meg álljatok az ő háza elé úgy, hogy ti is akadályozzátok az ő közlekedésüket. Talán tanulnak belőle.
2012. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
68%

Egy kis meglepi a szomszédnak.

[link]

2012. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

Az íratlan szabállyal nem mégy semmire. A parkolási szokása emberileg kifogásolható, jogilag nem.

Milyen viszonyban vagy egyébként velük? Nem lehet szépen, békésen megbeszélni vele? Gondolom nem, mert akkor már megtetted volna, s nem itt panaszolnád fel.

Sajnos az a baj, hogy bármiféle hatóság embere elmegy, ti meg maradtok. A feszültség csak nőni fog.

2012. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%
Parkolj oda másik két kocsit, hogy neki ne legyen helye, majd keres másikat.
2012. jan. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Kér meg 2 haverodat, hogy álljon meg pár napra előttetek te meg parkolj a szomszéd elé.
2012. jan. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Hat az elottem elhangzottak utan meg 2 alternativa:

-Parkoljj ugy hogy ne tudjanak kiallni es hagyd oket konyorogni amig meg nem igerik hogy rendesen viselkednek,

-Szerezz par eros sracot es vonszoljatok ki az autokat az ut kozepere majd szoljatok a rendorsegnek hogy akadaly van az uton.

2012. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már szóltunk neki tegnap is a válasz az volt miért álljak el ? nincs itt megállni tiltó tábla.

Mi nagyon ritkán és rövid ideig szoktunk megállni a ház előtt ... ha tudunk ... de hogy pár napot kint álljunk az nem megoldás csak átmeneti mert szerintem mi beállunk a garázsba ő már megint itt fog állni és az a probléma hogy elé nem igazán tudunk parkolni mert 2 db dupla szárnyú kapuja van.

De a kerékbilincses nagyon tetszik :) ez tényleg megengedett ?

Azért az nagyon érdekes hogy nekem kötelességem a sövényt nyírni a házam előtt tisztán tartani a járdát és még a havat is lapátolnom kell ...de erről nincs szabályzat vagy rendelet hogy mindenki álljon maga elé. Engem nagyon idegesít mikor felhúzom a redőnyt mit látok a szomszéd ronda kocsiját..ha a szögeket kiszórom a kocsija kereke elé akkor biztos hogy kilyukad a kereke ??

2012. jan. 17. 09:14
 10/41 anonim ***** válasza:
80%

A szögtől nem feltétlen fog kilyukadni a kereke - de ha éjszaka kiszúrod attól garantáltan. A kerékbilincs dettó.


Amúgy természetesen egyik megoldás sem legális, de teljesen bizonyíthatatlan, hogy te voltál az elkövető, letagadod és annyi.

2012. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!