Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet okoztam, mi lehet a...

Balesetet okoztam, mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés
Előzéskor levittem egy másik kocsi tükrét mert nem fértem el az uton,de ezt nem vettem észre. Utána kerestek a rendörségröl.. mivel járhat? Már voltam meghallgatáson,de lesz még beidézés stb.
2012. máj. 11. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Te jó isten, ezért ennyit vergődni. Amúgy kb kifizeted és szerintem ennyi...
2012. máj. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha az első eseted volt akkor valószínűleg megúszod egy ejnye-bejnyével. Nem kell különösebben izgulnod, ajánld fel a kár teljes mértékű megtérítését a kárt ért fél számára és kérd meg, hogy vonja vissza a feljelentését. Ha pedig ügy lesz belőle, akkor peren kívüli megegyezéssel, de nem hiszem, hogy ebből túl nagy történet legyen.

Nekem is levitték a tükröm, majd amikor utolértem a gyereket a benzinkúton és nekiállt velem hőbörögni én meg lecsaptam, majdhogynem engem csuktak le ónbíráskodásért, bíró meg ügyvéd haveroknak köszönhetem az egész megúszását... Magyar jogrendszer...

2012. máj. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Magyar jogrendszer..."


??

Világon mindenhol ilyen a jogrendszer, a höbörgés és a lecsapás nem egy kategória.


Ha ragaszkodsz ahhoz hogy nem vetted észre akkor pénzbirság és estleg kártalanitás. Ha elismered hogy tudtál róla és mégis tovalibbentél akkor lehet komolyabb büntetés is.

2012. máj. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha:


- úgy előzöl, hogy nem férsz el

- nem veszed észre, hogy lekoccoltál egy autót előzés közben


Akkor add vissza a jogsidat sürgősen önként.

2012. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
cserben hagyásos baleset kár okozása birság . bistositás papir rendezése rendőrségen , és ha másik feljelent biroság...!ki tudja mit vert rád a másik, ilyenkor bármit rád foghat .
2012. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

"Nekem is levitték a tükröm, majd amikor utolértem a gyereket a benzinkúton és nekiállt velem hőbörögni én meg lecsaptam, majdhogynem engem csuktak le ónbíráskodásért, bíró meg ügyvéd haveroknak köszönhetem az egész megúszását... Magyar jogrendszer..."


Kimostak egy bűncselekményből, és még a rendszert szidod... no comment!

2012. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha esetleg nyerges vontató pótkocsijának a végével törted le a tükröt, még ki tudod magyarázni, hogy nem vetted észre és nem szándékosan hagytad el a baleset helyszínét. De ha rádbizonyítják, hogy cserben hagytad a megelőzött járművet, akkor nem úszod meg a komolyabb bírságot. Ha meg tudsz egyezni a feljelentés visszavonásáról ÉS az egyetlen bizonyíték a megelőzött autóban ülők tanúvallomása volt (amit szintén visszavonnak), akkor valószínűleg ki lehet mászni az ügyből. De ha már van másik tanú, akivel nem tudod megdumálni a dolgot (dumálni, nem fenyegetőzni meg ilyenek!), akkor necces, hiszen hivatalból is intézkedhetnek.
2012. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!