Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Voltál már szemtanúja bármifél...

Voltál már szemtanúja bármiféle balesetnek, gázolásnak, ütközésnek?

Figyelt kérdés
Mi történt?

2012. máj. 19. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Láttam már amikor egy autós elgázolt egy kerékpáros embert. Persze nem én voltam egyedül valaki rögtön odarohant hogy segítsen valamit mert ő közelebb volt mint én, utána mentőket meg rendőröket hívtak ki és néhány embert megkérdeztek hogy hogyan történt a dolog mit láttunk, stb... Egyik fél sem volt ittas, az autó vezetőnek valami egészségügyi gondja volt cukorbeteg tudtommal és nem reagált időbe, ugyan akkor a kerékpáros sem közlekedett valami szabályosan mert ő éppen balra kanyarodni készült de nem is nézett a háta mögé nem jelezte azt hogy ő merre akar menni a mögötte lévő autós meg nem reagált időben a problémája miatt. Annyit tudok még hogy mindkét embert bevitték kórházba, hogy utána mi lett már nem tudom mert nekem már el kellett mennem onnan.
2012. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%

Ha jól emlékszem 2006 augusztusában Balatonról hazafelé jöttünk mikor egy az akkori legújabb BMW becsléseim szerint 200-al előzött ki egy 4-5 kocsiból álló sort én voltam a második a sorban és jött szemből egy turistabusz a BMW pedig bőven visszatudott volna térni a sávjába de túl gyorsan ment és elkapta a kormányt levágódott az útról neki egy fának ,hatalmas csattanás a fa reccsent egy nagyot az autó pedig a baloldali árokban állt meg az úton végig alkatrészek hevertek.Megállt mindenki az első autóban ült egy nővérke ő rohant oda segíteni, de azonnal meghalt a fickó egy 40 év körüli férfi volt a nővérke odament és már mondta is,hogy meghalt.

Anno a híradóban is mutatták a baleset képeit.

A férfi egyébként ittas volt.

Akkor először láttam halottat és balesetet is, nagyon ijesztő volt...

2012. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Én eléggé közeli szemtanú voltam.

Péntek 13.-án elütöttek kocsival :D

Mi történt ?

Repültem:)

2012. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
66%
Életemben több balesetet is láttam már. Agyam érdekesen védi magát a túlterhelődéstől, azonnal töröl. De frankón,- tudom, hogy látnom kellett, ott voltam, arra néztem, de az a néhány másodperc, amíg történt az elveszett. De ezek mind súlyos balesetek voltak. Kis koccanásoknál nincs. Nem vagyok az ideális szemtanú,
2012. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Sopron-Kőszeg útirányból jöttem haza(kirándultam egyedül autóval)

Pontosan a helyszínre nem emlékszek,bár amikor mentőt hívtam(jöttek rendőrök is) akkor tudtam.

Szóval egy szerpentines úton jöttem le hegyek közt.Egy nagyon gyors autó megelőzött,nem láthatta,hogy jön-e valami(kezdő voltam,biztosan bénáztam,gondolom,ezért előzött,de nem mertem gyorsabban menni)

Pár kilométerrel arrébb egy fának csapódott(és persze félig szakadékban lévő,szalagkorlátot átszakító)családi autót láttam,persze a gyors autó nem állt meg,messziről azt hittem az az.


Én megálltam,de a legrosszabbra gondoltam.Ehhez képest csak a vezető(az apuka) volt életveszélyben,anyuka sokkos volt,a gyerekek hátul öltek,nekik "csak" töréseik lettek,illetve agyrázkódást kapott az egyik.

Gyorsan,ösztön szerűen cselekedtem,a kiérkező mentősök mondták,hogy ha én nem állok meg,esélye se lett volna a családfőnek(pár percen múlt az élete)

Ez 2007-ben történt,nyár végén,karácsonyra kaptam tőlük egy képeslapot,hogy köszönik az életüket :-)

Azt nem tudom,honnan derítették ki,hogy ki vagyok(bár az adataimat felvették a mentősök és a rendőrök is) de jól esett.

2012. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos többször is..Néha úgy érzem,hogy mindig rossz helyen vagyok rossz időben,hogy szemtanú lehessek.

Életem első baleset szemtanújaként általános iskolás 3 osztályos tanulója voltam.Villamosra vártunk (2 megállóra volt az iskola).Mivel sok diák volt a megállóban így akaratlanul voltak azok akik nem figyeltek.Ahogy az egyik lány sem figyelt,és a villamos elé esett.Fékezett,de a lábát mégis lecsapta.Én pont ott álltam és láttam az egészet.Majd 15 évesen a barátnőmmel titokban kipróbáltuk a cigit.Szülők nem voltak otthon.Mi a 10-ik emeleten laktunk,és az ablakban könyökölve bagóztunk,kifelé fújva a füstöt. Szemben 7 emeletes lakóépületek voltak,és a barátnőmmel arra lettünk figyelmesek,hogy a szemközti lakótömb előtt egy nő torka szakadtából sikoltozik,és láttunk hogy zuhan le a hetedik emeletről valami,majd a betonföldbe csapódva minden hirtelen piros lett.Mint amikor teljes erődből egy nagyon érett paradicsomot a földhöz csap az ember.A nő csak sikítozik(simán hallottuk a magasban) és szorítja magához a testet.A kislánya esett ki.Később tudtuk meg,hogy mindössze 4 éves volt.A mama elaludt,a kislány meg az ablakba mászott ami nem volt bezárva,és oldalról kinyílott.

Később felnőtt nőként láttam,hogy egy ember reggel munkába menet simán a vonat elé ugrott.Pont mellettem ugrott le.Olyan erővel csapódott a vonatba,hogy én és még páran csurom véresek lettünk..(na akkor döntöttem el,hogy ennyi elég is volt a vidéki életből)

2012. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egyszer volt marha nagy szerencsém. Előttem lévő 2 autós sztori. Az első megállt, indexelt balra, a mögötte lévő nem figyelt és mire az első elkezdte a kanyarodást, a mögötte lévő oldalba vágta. Én jöttem volna de szerencsém volt, hogy tartottam a kellő távolságot, és én fékezéssel mire odaértem, ők már bekanyarodtak egymásba gabalyodva...
2012. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Volt pár baleset.


Középső sávból sorolnék a szélsőbe, de 130-al ott terem egy bmw. eléggé oldalbacsapott, és még kb fél km-en keresztül tolt maga előtt keresztbe.

(Ez Budapesten volt 50km/h sebességkorlátozásnál)

A csávó atom részeg volt, meg kellett ütnöm mert majdnem megtámadott.



Egy járdán álló 2 gyerekes anyuka foglalkozott az egyik gyerekkel, a másik meg a babakocsiban volt.

Nem volt rögzítve, és a járda leejtése miatt kigurult a 2x2 sávos Üllői útra.

Előttem csapta el az autó a babakocsit.



Azt a híres túristabusz vs. Vonat balesetet balatonon is láttam. Vagyis mikor már megtörtént akkor arra jártam épp.

Nem volt valami szép látvány.

2012. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a relatíve szerencsés kimenetelű gyalogosgázolásokat vonzom, bár meglennék nélkülük (viszont ha már muszáj, akkor maradjunk a maximum súlyos sérüléssel végződőeknél...)


Első eset:

Buszmegállóban kb. 10-12 éves lány leszáll az első ajtón, majd pánikszerűen átrohanna az úton, közvetlenül a busz előtt. A buszt szabályosan kikerülő autó megreptette szegényt, de eszméleténél maradt. Elsősegélynyújtás után értesítettük a mentőket, de egy épp arra járó betegszállító személyzete pár perc múlva megkezdte a lány ellátását, kollégáik végül agyrázkódás és többszörös lábtörés gyanújával szállították kórházba. Nem volt nagy élmény elmondani a kiérkező apjának, hogy mi történt. Egyébként a lány megijedt, mert túlment a busszal és ezért szaladt át az úton.


A második eset forgatókönyve ugyanaz, mint az elsőé, konkrétan még ugyanabban az utcában is történt, de egy másik megállónál. A tinédzser srác át akart szállni az egyik buszról a túloldali megállóból már indulni készülő buszra és takarásból futott ki az úttestre. Persze ő is repült, sajnos. Őt is viszonylag hamar ellátták, ugyanúgy agyrázkódással és lábtöréssel vitték el. Az ő esetében külön szerencsétlenség, hogy elmondása szerint tehetséges focista és bizonyára nem tett jót neki a többszörös lábtörés.


A harmadik eset a Stadionoknál történt a Hungária körút északi irányú útpályáján, a Kerepesi út kereszteződésénél. Aznap előre meghirdetett vágányzár volt az 1-es villamos vonalán, így a Lágymányosi híd felől az 1-es csak a Stadionokig járt, ott át kellett szállni az út szélén lévő megállóból induló pótlóbuszra. Erről hangosbemondón tájékoztatták az utasokat. Az egyik utas a többieket követve át is jött a megállóba. A pótlóbusz valamiért kimaradt, így megérkezett a következő villamos és ezt valamiért úgy értelmezte a középkorú úr, hogy mégiscsak jár a villamos végig, ezért átrohant a villamoshoz a zebrától csupán néhány méterre. Azonban a lámpa már rég piros volt, mert jött a Kerepesi úton a belváros felől a Hungária körútra észak felé kanyarodó forgalom. Mivel a szaladó gyalogos a kanyarodó autók számára már a villamos takarásában volt, sajnos elgázolták. Ő kis segítséggel, de maga támolygott el a járdáig. A kocsma pultosa vízzel itatta, a megállóban több kollégája is várta a buszt, illetve végül a mentőt. A mentősöknek valahogy nem tűnt fel az út széli csődület és az elakadásjelzővel álló autó, így kis híján túlmentek a helyszínen, ezt kissé furcsállottam. A rendőrök pedig előbbre valónak tartották a gyalogos kikérdezését, mint az orvosi ellátást és csak a negatív közhangulat hatására voltak hajlandóak odaengedni a mentősöket, amit eléggé furcsálltam. Egyébként is eléggé lekezelő stílusban beszéltek a tanúkkal, többek között velem is. Persze, egyenruhással ne vitatkozz...


Volt még egy eset, aminek a kimenetelét nem tudom, mert a buszsofőr nem észlelte. Egy kereszteződésben egy kikanyarodó autó nem adta meg az elsőbbséget a főútvonalon érkezőnek, így oldalról beleütközött az előbbibe az utóbbi, fellökve egy járdaszigetre a vétkes járművét.


Nagyon remélem, hogy a jövőben minél kevesebb ilyet fogok látni, mert ez senkinek sem vidám és épp elég sokszor szembesülök az emberi hülyeséggel - ezek pedig, tán az utolsó kivételével (ahol valószínűleg figyelmetlenség volt az ok) mind ennek az eklatáns példái.

2012. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hungária-Kerepesi kereszteződésnél van egy hajléktalan tolkocsival aki mindig a reggeli csúcsban a lámpánál várakozók közt kerekezik, és kéreget.

Motorral járok arra minden reggel, már megszoktam, hogy kivág elém az autók takarásából, ezért mindig figyelem.

Egyszer egy másik motoros ment előttem, gurultunk előlre a sorok közt a lámpához, a srác elé meg kigurult a csóka a székecskéjével.

A kiérkező rendőrök a motorost akarták felelősségre vonni az eset miatt.


A székes csávót sehogy sem lehet észrevenni, elég határozottan közlekedik. Szerintem nem ez volt az első, hogy elütötték.

2012. máj. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!