Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gömbtükrök segítségével...

A gömbtükrök segítségével milyen módon lehet a gépkocsi mögötti jelenségeket érzékelni, illetve sötétben vezetni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi van?

Milyen gömbtükrök, domború tükrök? A legtöbb külső tükör már ilyen az autókon.

Tükörből vezetnél sötétben?

Kicsit bővebben ha lehet!

2012. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan így van a kérdés a fizika feladatlapomon,én csak kimásoltam...
2012. máj. 22. 19:00
 3/11 anonim ***** válasza:

"milyen módon lehet a gépkocsi mögötti jelenségeket érzékelni, illetve sötétben vezetni?"



Éjjellátóval XD

2012. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor inkább a házifeledatokhoz kellett volna írni, mert inkább csak elméleti a kérdés!

:)

2012. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aki tudja rá a választ és segíteni szeretne,az nem azt nézi,hogy melyik kategóriában van a kérdés...
2012. máj. 22. 21:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem nézi, csak épp nem találja meg, mint látszik is a válaszok számán!

:)

2012. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szamuráj válasza:
100%

A válasz egyszerű: A gépkocsi mögötti jelenségeket úgy lehet érzékelni, hogy hátramenetbe kapcsoljuk a sebváltót és a tolatólámpa fényét visszaverő tárgyakat figyeljük a "gömbtükrökben", sötétben pedig csakis felkapcsolt fényszórókkal lehet vezetni/tompított--távolsági/, tolatásnál ajánlott lekapcsolni, mert jobban látod a tárgyakat a "gömbtükrökben"...


Basszus, ezek milyen feladatok? Hova süllyedhet még az oktatás?


:(

2012. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt a marhaságot, 24 éve vagyok sofőr de még nem találkoztam olyan autóval amin "gömbtükör" lett volna, domború az igen, de sötétben azzal sem lehet látni semmit.

Egy gépkocsi mögött általában tereptárgyak, épületek, másik gépkocsi vagy személyek szoktak lenni, tartózkodni, nem jelenségek.

Nem értem milyen jelenségeket akar érzékelni a kérdező a Gömbtükörben, ahogy megjelenik neki szent Péter égő csipke kombinéban.

A gépkocsivezetés nem egy spiritiszta szeánsz, vagy jósda, ahol az öreg jósnő ücsörög a gömb előtt és mormolgatja: már láátom, már láátom...

Aki ezt a kérdést megfogalmazta az sík hülye, és egyáltalán nincs tisztában a geometriai és nyelvtani fogalmakkal.

Ez utóbbi mondatommal nem rád gondolok kedves kérdező, hiszen te csak kimásoltad ide a kérdést.

2012. máj. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És az a durva,hogy ezt már rengeteg kérdésre hallottam válaszul.Azt hiszem a jövő évemet nem itt fogom kezdeni(egyébként távoktatásos gimi).
2012. máj. 29. 21:08
 10/11 anonim válasza:
Írd. hogy a domború gömbtükörben kicsinyített képet látsz, így többet lehet látni a környezetből......vagy kinyithatod az "Autóvezetésről kezdőknek" könyvet...:)
2012. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!