Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bírság, de milyen alapon?

Bírság, de milyen alapon?

Figyelt kérdés

Ma megállítottak a rendőrök FÉNYES NAPPAL. Magyar hagyományos biciklimen az első fék a felszerelt kosár miatt nem üzemelt és az első lámpám ne világított, hozzáteszem FÉNYES NAPPAL.


10.000 forint bírságot kaptam.


Az intézkedők nem igazolták magukat, csak a bírság papírt írták alá.


Okként a KRESZ 5. § 1. bekezdés C pontot nevezték meg. Ezzel kapcsolatban csak ezt találtam: "c) amely a jogszabályban meghatározott műszaki és környezetvédelmi feltételeknek megfelel; " Csak autókra írták.


Hol találom a teljes jogszabályt? Szeretnék fellebbezni, igazságtalannak tartom.


2012. máj. 23. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges fellebbezned. Fényes nappal is a gépeden kell legyen üzemképes világítás, a fékednek meg működnie kell. Nem azért büntettek, mert nem világítottál nappal, hanem azért mert nem volt üzemképes a lámpád.


A hatályos kreszt itt találod. Nem csak autókra vonatkozik az 5. paragrafus. Ez a címe: A járművek közlekedésben való részvételének a feltételei

2012. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt: [link]
2012. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Nem volt meg a kvóta a rend őreinek szerintem egyrészt, másrészt meg az egyik biztos úrral nem i vagyok túl jóban enyhén szólva :D Szóval így jártam, mindenesetre hazafelé 2 csatt részeg úriember mellett is elmentem, még jó, hogy fizetek adót ezért a minőségű munkáért :D
2012. máj. 23. 22:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolók körbejárták a jogi oldalát a dolognak, nézzük meg a közlekedésbiztonsági szempontokat. Csak hogy ne vádolhass részrehajlással, szinte kizárólag bringával járok...


Bizony mindkét féknek működnie kell. A kontrafék még a megbízhatóbb szerkezetek egyike, de az is elkopik, elromolhat, lánc leszakadhat, és ott gurulsz fék nélkül, esetleg pont egy kereszteződés felé. Mit csinálsz, gurulsz tovább, és imádkozol, hogy ne üssenek el?


Ami meg a mai "fényes nappalt" illeti, nézd meg, mennyire látszik a bringás egy autó szélvédője mögül, ha beborul az ég és leszakad az eső. Bizony nem csak éjszaka, hanem bármilyen okból korlátozott látási viszonyok között világítani kell a bringával, és nem csak azért, mert valami fakabát erre utasít, hanem azért, mert biztonságosabbá teszi a közlekedés számodra is.

2012. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos amit mondasz, csak mégis ez azért még az ejnye-bejnye kategória, nem a 10.000-es kategória.
2012. máj. 24. 00:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan büntetési tétel nincs a kreszben, hogy ejnye bejnye, ha a féked nem fog, nem tudsz fékeni, begurulsz egy kereszteződésbe, ahol egy sofőr fére rántja kormányt, hogy ne üssön el közben neki megy valaki másnak, vagy egy oszlopnak és ott hal meg az egész családja a kocsiban.

Ezek után te azt mondanád, a hozzátartozóknak, hogy oszt akkó mi van ez csak az ejnye-bejnye kategória. Az egy dolog, hogy a saját biztonságodat lesz.rod, de akkor legalább más ne veszélyeztess. és mi az, hogy a kosár miatt nem működik a fék? a bowden legalább 120cm hosszú, nem tudod levezeti a kosár alatt-mellett-fölött?

2012. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy téged megbüntettek 10rugóra teljesen jogosa, és ahelyett, hogy azt mondanád ha saját és mások biztonsága miatt nem is legalább azért, hogy ne büntessenek meg még1X, megcsinálnád a féket, meg a lámpát. Ehyelyett ide jössz hőbörögni, hogy a csúnya rendőrbácsi megbüntetett.

A nyakamat teszem rá, hogy meg sem fordult a fejedben, hogy kijavítsd ami miatt megbüntettek.

2012. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még aznap megcsináltam ami "hiányosság" volt. Mást alapesetben figyelmeztetnek első eset révén. Megfelelő köztájékoztatás híján szerintem 10-ből 8 ember nem tudja, hogy nappal is rajta kell lenni és üzemelni a világításnak a biciklin. Ennyit erről, köszönöm a kommentet a rendőrúrnak! :D
2012. máj. 26. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!