Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad kerékpárral főúton...

Szabad kerékpárral főúton közlekedni ("régi 3-as")?

Figyelt kérdés

Régen terveim közt szerepel Bp-Miskolc útvonal, kerékpárral.


Kérdésem hogy lehet a főútvonalon kerékpározni?


Persze vannak nyugisabb, csöndesebb utak - főleg amióta feljebb emelték a pályamaztricát - de végülis két keréken ez lenne a legrövidebb ....



2012. ápr. 14. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Veszélyes, de nincs nagyon más út, ahol tekerhetnél. Szerintem szabad.
2012. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Szinte mindegyik első- és másodrendű főúton kinn van a hármas tiltó tábla, ami kerékpárok, állati erővel vont járművek és mezőgazdasági vontatók, illetve lassú járművek közlekedését tiltja. A 3-ason is, ezért nem kerékpározhatsz rajta.
2012. ápr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál már 12 éves, és nincs kint tiltótábla, akkor kerékpározhatsz főútvonalon!


54. § (1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.

2012. ápr. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj utána bringás fórumokon, pl. criticalmass.hu, de tudtommal a rendőrök nem szoktak szólni, ha valaki ilyen úton tolja, ha van lámpája. Én csak egyszer mentem így vidékre (Bp-Békéscsaba), akkor sokat mentem a 4-esen és a 44-esen, mindkettőn jellemzően kint volt a szentháromság, de nem kötöttek belém.


Az más kérdés, hogy mennyire biztonságos. Én felvettem a kukásmellényt és nappal is használtam villogót, meg egyébként is letekertem már jópár ezer kilométert a forgalmas pesti utakon, és nem találtam veszélyesnek. Azért ha szemből jön egy kamion, nézz hátra, nem jön-e mögötted egy másik, amelyik épp meg akar előzni...

2012. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha elmúltál már 12 éves, és nincs kint tiltótábla, akkor kerékpározhatsz főútvonalon!


"54. § (1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni."

Ez teljesen korrekt. De! Ha teheted és kedves az életed akkor inkább kerüld a főútvonalakat, mert a szűk kétsávosokon sok a teherszállító jármű, autóbusz, akiknek nem mindig van lehetősége, hogy időben kikerüljön, kellő távolságot tartson, ezzel pedig magadat is és másokat is veszélybe sorolhatsz. Inkább a kistelepüléseket összekötő másod-harmadrangú utakat térképezd fel úgy tervezd meg az utadat. Vannak bringás útvonaltervező honlapok keresgélj, megéri!

2012. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágostíást Mindenkinek!

Igen, legfőképpen itt a biztosnágos közlekedés a lényeg - számomra. Magamból kindulva lehet hogy inkább benzinre költöm az autopályamatricat mert annyira felment az ára. Ebből kifolyólag jópár ember hasonlócipőben járhat mint én ... szóval megnőhetett a forgalom a "régi" 3-ason ...


Még érdeklődöm, és ha 100%-os választ tudok, itt jelentkezni fogok.


Üdv!

2012. ápr. 25. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Használhatod a 3-as utat, de csak Abasárig. Ez Gyöngyös után van ott elvileg tiltó tábla van. Gyöngyös előtt fordulj el Atkárnak, mert egyenesen autóút lesz a 3-asból.

Ahol nem lehet kerékpárral közeledni, autóút, autópálya és ahol tiltják táblával.

2012. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, Atkár felé kerülni kell és aztán Gyöngyös után tilos. Én Egerbe mentem Abasáron keresztül, de elég sok ott az emelkedő (meg a lejtő is, fel-le megy az út). Egertől nem tudom (azt se, hogy Gyöngyöstől a 3-as végig tilos, vagy csak egy szakaszon).


Egyébként én nem találtam olyan nagynak a forgalmat. Tavaly júniusban, hétköznap reggel mentem arra.

2012. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszöjnöm a válaszokat!
2012. jún. 29. 10:22
 10/12 anonim válasza:
Hello! ha még jársz erre, érdekelne hogy mit tapasztaltál a régi hármason? Én Budapest Nyíregyházát tervezem, és Tiszaújvárosig a 3ason akarok menni. Gyöngyös után tényleg le kell térni valahová vagy lehet végig a 3ason menni?
2013. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!