Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem ismerem a kressz táblákat?!

Nem ismerem a kressz táblákat?!

Figyelt kérdés
Nincs jogsim, ebből kifolyólag a kresszt sem ismerem. Viszont több ember mellé beülök. Tőlem kérdezik sokszor merre kell menni. Tudom mondani az irányt, de hogy most befordulhat-e vagy nem, a kressz hiánya miatt nem tudom megmondani. Már előfordult, hogy mondtam, hogy erre kellene menni, de nem tudom hogy ott bemehetsz-e, mert én a táblákat nem ismerem. Ő döntött, hogy bemehet, behajtani tilos tábla nincs mondta. Erre ránk verte valaki a kocsi tetőt, hogy nem látjuk, hogy behajtani tilos tábla ki van téve? (Amúgy én is láttam a táblát, de nem voltam biztos benne, hogy behajtani tilos a neve, és cikinek tartom, hogy én oktassak ki valakit, mikor nekem nincs jogsim ) Más esetben, viszont akivel voltam, nem tudta eldönteni hogy parkolhat-e vagy sem. Így 3-szor kaptunk büntetést. Én rosszul érzem magam, vezetni nem szeretnék, mert félek, de a kressz szívesen megtanulnám. Úgy összességében mi a véleményetek a fentiekről. Én 36/N, az egyik sofőr 39/F, a másik sofőr 59/N.

2012. jún. 9. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel nincs jogsid, nem hibáztathatnak érte. Ha nagyon zavar, interneten olvasgass utána a táblák jelentéseinek.
2012. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás roppant egyszerű, ne ülj be olyan ember mellé, akinek igazából semmi keresnivalója a kormány mögött. Már csak a saját biztonságod érdekében is ajánlom.
2012. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De most a sofőr nem tudta eldönteni, hogy az behajtani tilos-e vagy nem ("Ő döntött, hogy bemehet, behajtani tilos tábla nincs mondta.")? Amúgy nem nehéz megtanulni, a legtöbbje egyértelmű piktogram.
2012. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olvass el egy kresz könyvet, és valami fogalmad lessz róla...
2012. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg pl. ezen az oldalon, lejjebb görgetve [link]


(Találomra kiválasztottam egy oldalt, amit Google dobott ki a "KRESZ táblák" kifejezésre keresve. Amúgy a teljes KRESZ-t is el tudod olvasni ugyanott, ha érdekel, bár így jogszabályi formában eléggé száraz, egy KRESZ-tankönyv ábrákkal sokkal emészthetőbb.)


A legfontosabbak a tiltó ill. utasítást adó (= kerek) táblák lesznek a számodra, de az elsőbbséget szabályozó táblák (= elsősorban csúcsára állított háromszög és nyolcszög) és a veszélyt jelző táblák (= álló háromszög) is jól jönnek a navigátornak. A többi (=négyszögletes) tábla tájékoztató tábla.

2012. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Ne aggódj kedves kérdező,ebben az országban csak a "zsákutca"táblának van némi tekintélye...
2012. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden esetben a vezetőé a döntés joga! Mi van akkor ha GPS-sel navigál de régi a program, esetleg közben lezárás vagy forgalmi rend változás volt? Átsuhan az időközben kihelyezett stop tábla mellett, vagy behajt egy gödörbe ahol pl. épp a csatornát javítják?



"kressz" nincs! KRESZ (kresz) van, ez egy rövidítés: Közúti Rendelkezések Egységes Szabályozása.

2012. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Közben én is éreztem, hogy sok az "sz" betű, de most megjegyzem.
2012. jún. 9. 20:32
 9/12 anonim ***** válasza:

bocsáss már meg, de én már kb 6 évesen tudtam melyik a behajtani tilos meg a elsőbbségadás kötelező tábla. ültem a papám mellett, és kérdezgettem, ő pedig szívesen magyarázott. imádtam őt hallgatni, mindig érdekesen mesélt mindenről.


ha ennyire cikinek érzed, akkor szabadidődben olvasgasd a kresz-t, netán tanulj meg vezetni, hátha jól jön még valamikor.


de a sofőrjeid sem különbek nálad, ha ők még jogsival a kezükben is ennyire laxarják a dolgokat. ha ennyire szabályt akarnak szegni, akkor csaljanak adót. azzal legalább nem okoznak halálos balesetet az utakon....

2012. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Előző: Szerencsés vagy, hogy neked az Édesapád tanítgatott, nekem nem volt ilyen szerencsém. Az én apám nem is akar tudni a létezésemről.


Igen, elgondolkodtam, hogy csak egy KRESZ oktatásra iratkozom be, és a vezetés részére nem. Holnap meg is kérdezem lehet-e ezt. Köszi a válaszod.

2012. jún. 10. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!