Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem ismerem a kressz táblákat?!

Nem ismerem a kressz táblákat?!

Figyelt kérdés
Nincs jogsim, ebből kifolyólag a kresszt sem ismerem. Viszont több ember mellé beülök. Tőlem kérdezik sokszor merre kell menni. Tudom mondani az irányt, de hogy most befordulhat-e vagy nem, a kressz hiánya miatt nem tudom megmondani. Már előfordult, hogy mondtam, hogy erre kellene menni, de nem tudom hogy ott bemehetsz-e, mert én a táblákat nem ismerem. Ő döntött, hogy bemehet, behajtani tilos tábla nincs mondta. Erre ránk verte valaki a kocsi tetőt, hogy nem látjuk, hogy behajtani tilos tábla ki van téve? (Amúgy én is láttam a táblát, de nem voltam biztos benne, hogy behajtani tilos a neve, és cikinek tartom, hogy én oktassak ki valakit, mikor nekem nincs jogsim ) Más esetben, viszont akivel voltam, nem tudta eldönteni hogy parkolhat-e vagy sem. Így 3-szor kaptunk büntetést. Én rosszul érzem magam, vezetni nem szeretnék, mert félek, de a kressz szívesen megtanulnám. Úgy összességében mi a véleményetek a fentiekről. Én 36/N, az egyik sofőr 39/F, a másik sofőr 59/N.

2012. jún. 9. 16:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha már KRESZ tanfolyamra jársz,akkor vezetés elméletet is tanulnod kell,persze ha vizsgázni is akarsz. (mármint itt a B kategóriára gondolok...) Utána meg kedvet kapsz ahoz,hogy vezess is,legyen szó személygépkocsiról,motorról vagy bármiről. :)Szerintem nem nehéz megtanulni,pedig első járműkezelési órám előtt még 1 kocsikulcsot se fordítottam el,és a családba nem is volt autó,meg jogosítvány se.
2012. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

azért ilyen just for fun jelleggel ne iratkozz be jogsira, mert ahhoz sokba kerül.

ha csak a kresz érdekel, akkor kérd el valakitől a nem olyan régi kresz könyvét, és lapozgasd, tanuld meg a fontosabb táblákat, amikkel gyakran lehet találkozni.


szerintem a vezetés marha jó dolog, hiszen tanulni, tudni jó, több leszel általa.

kérj meg valakit, hogy egy elhagyatott helyen tanítgassa kicsit az alapokat, és ha kedvet kaptál, iratkozz be tanfolyamra. ha nem, akkor csak lapozgasd a könyvet :)

2012. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!