Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Joggal volt felháborodva?

Joggal volt felháborodva?

Figyelt kérdés

Mamám lehúzodszkodott amennyire engedte az út és lassított is, mint mindig amikor arra járunk.Erre velünk szembe csak úgy jönnek alig megy lejebb és lement a visszapillantó tükre. És még nekünk mutogattak...

Most ki volt aki félre állt meg lassított és óvatos volt?Ha nem mamám. És még nekik állt feljebb?

Hol élünk milyen világ ez, mert ez engem annyira felhúzott, hogy azt hittem orrbanyomom mindkettőt...csajt is meg hapsikáját is... mutogatnak meg, hogy felháborodnak..pfff


2009. júl. 4. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Mindent leírtál, csak a lényeget nem. Az addig oké, hogy szűk volt az utca, egymással szemben ment két kocsi, így le kellett húzódni. De milyen utca volt ez, mennyire húzódtatok le, a szembejövő is lehúzódott, milyen gyorsan mentetek stb?


Ismerni kéne a pontos helyzetet, mert alapesetben ilyenkor megosztott a felelősség, hiszen egyik kocsi vezetője sem mérte föl jól a távolságot.


Ez akkor módosul, ha az egyik kocsi már szinte áll, a másik meg nyomja a gázt, ilyenkor nyilván a gyors kocsi a felelős, mert az "állónak" esélye nincs kikerülni a másikat, illetve a gyors nem az útviszonyoknak megfelelően választotta meg a sebességet.

Meg lehetnek még változatok, de inkább úgy mondanám, hoyg a felháborodásod csak részben volt jogos, nem kellett volna mutogatniuk, de ti sem voltatok valszeg vételenek az esetben.

2009. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mamám teljesen lehúzodszkodott amennyire engedte az út. Lejebb már nem is lehetett volna...Meg is akart állni, hogy elengeje a másikat, vagy intés után eldöntsék, hogy ki kit enged el. Gyalogos tempóra lassított le...

ŐK meg gondolták a nyanya félreállt el van intézve picit sem mentek odébb, vagy lassítani se lassítottak, hogy rájöjjenek elférünk-e mintha nem is lettünk volna ott. Szőlősőknél volt ez, de nem földút csak általában akikkel találkozunk kölcsönösen lelassítunk félre húzodunk és megköszönjük a másiknak... és balesetmentesne ellehet így férni. Ez meg mintha kiskirály lett volna útközepén elszáguld mellettünk...

2009. júl. 4. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, rosszabb is van, persze, hogy ez így nem jó. Én egyszer olyant láttam, hogy buszmegállóban megállt buszra dudáltak rá mögötte, mikor még az utasok szálltak le-föl. Mamád nem volt szabálytalan, a másik autóval meg siessenek csak, várják a veséjüket az intenzíven...
2009. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Néha olyan embereknek van jogsijuk komolyan mondom, hogy megáll az ész...

Még jó, hogy nem a mi kocsinkkal mentünk és lett vmi baja, mert apumtól még én kaptam volna, hogy drága autóra így vigyázok...hiába, hogy nem én lettem volna a bűnös...

Mi az, hogy egy buszra rádudálnak..áá..hihetetlen mik vannak...

2009. júl. 4. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mamád szőke?
2009. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a te kedves anyukád?
2009. júl. 5. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kapnak jogosítványt. Az ilyen emberek nem értelmi fogyatékosok, megtanulják a Kreszt átmenő szintre, és az autó kezelőszerveivel is elboldogulnak. Semmilyen megfogható indokot nem találni, amiért ne kaphatnának jogosítványt.


A szomorú az, hogy a közúti közlekedésben való részvétel jogának megszerzésére irányuló vizsgarendszer nem mér olyan szempontokat, mint agresszív hajlam, felelősségteljes kockázatfelmérés, prevenció, tisztelet a másik fél iránt, jóérzés. Ijesztő gyakorisággal tapasztalom, hogy olyan sofőrök, akik gyakorlottnak vallják magukat, magabiztosan vállalnak be kockázatos manővereket, a képletből csak éppen azt a tényezőt hagyják ki, hogy talán a másik fél nem olyan gyakorlott, és ha megijesztik, ésszerűtlenül reagálhat.


Egyszer hallottam egy nagyon érdekes megközelítést, miszerint azok a sofőrök, akik sokat kockáztatnak a közlekedésük során, sokkal nagyobb magabiztossággal állnak helyt olyan kritikus helyzetekben, amelyeket ők maguk idéznek elő. Vagyis a helyzet eleve nem válna kritikussá, ha nem ők ülnek a kormány mögött. Engem ez elgondolkodtatott.


Sajnos, jóérzésű sofőrként annyit lehet tenni, hogy helyettük is mérlegelsz, és a szituációnak megfelelően a legnagyobb körültekintéssel jársz el. Ha a helyzet úgy kívánja, akkor megállsz, és vársz, hogy a másik egye meg a levesét, amit főzött magának.

2009. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!