Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a zebrára kerékpáros hajt...

Ha a zebrára kerékpáros hajt (Nem gyalogos! ), elsőbbsége van?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 21:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Zebrán a kerékpáros max. tolhatja a kerékpárját, nem ülhet rajta, tehát a felvetés eleve szabálytalan, de tudom, én is találkotam már ilyennel, elsőbbséget szokás nekik adni.
2012. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha van neki kijelölt kerékpársáv, akkor lehet maximum elsőbbsége.
2012. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy max tolhatja, de ma egyszerre értünk a zebrához. Én autóval. Az utolsó pillanatban állt meg a bicajjal (szerencséjére), mert én ugyan nem állok meg neki, csak a gyalogosnak. -És igen, tudom, hogy van különbség a kerékpáros, és a kerékpárt toló között.
2012. jún. 17. 21:43
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
úgy nincs elsőbbsége, de ha elgázolod sok millió forint kell, hogy 1 jó ügyvéd kihúzzon a xarból
2012. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

biciklis zebrán tolva mehet átt.

járdán ha nem kijelölt bicikli út ,akkor az utesten kell haladnia a kocsik közt!gyalogost zavarnia tilos.kivéve ha az utest alkalamtlan a haladásra akkor mehet járdán de ha nem tud gyalogos zavarása nélkul ,haladni akkor csak tolhatja.

2012. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos a kerékpárosok egy része igencsak bunkó. Csak hőzöngenek, hogy az autósok nincsenek rájuk tekintettel.

Az nem zavarja őket, szabálytalanul közlekednek...

(Azért azokat, akik fékezés nélkül mennek át a piroson szívesen tarkónb*sznám... Zebrán is ütött majdnem el kerékpáros, mert ő úgy gondolta, hogy hiába van lámpa, ő átmehet a piroson. Az nem gáz, hogy a zebra tele van gyalogossal.)


Csak sajnos ha ilyen helyzetben elütöd, akkor te szívod meg, illetve a kocsiban is kár keletkezik...

2012. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a kedvenceim:

[link]

A gyalogosnak elsőbbsége van, viszont a kerékpárosnak ki van téve a stop tábla, de általában megállás nélkül hajtanak keresztül és az autósok a zebra miatt meg bambán átengedik őket!

No meg ugye a kerékpárosnak nem kell ismernie a KRESZ-t, így baleset esetén sajnos legtöbbször az autóst veszik elő!

:((



Van cikk is róla:

[link]

2012. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

tavaly nyáron egy öreg foszer suzukis itt gyurt el biciklist durván repult a pasi suzuki is szépen össze rogyant. ott bringás volt a vétkes szeritem 85%...

ez a kihajtó rakpartrol, ami megy az romai part felé.

13 ban rendszeresen béke tér ujpest közt mindig 10 ből.8biciklis ajárdán közlekedik, és csengetnek , pedig agyatlan modra észre kénne venni nem kerékpár út ,sáv.:)

2012. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Az a kanyar a rakpart végén elég veszélyes hely.

Rengeteg bringás van arra, senki nem foglalkozik azzal a táblával, lendületből átmennek, és még a kanyar miatt nem is lehet őket látni.

4éve jött nekem először bringás oldalról,

tavaly meg az utánfutóba csattant bele egy másik.


A kérdésre válaszolva csak akkor van elsőbbsége ha tolja, vagy van külön tábla az autósoknak.

2012. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Pont az olyan szituációra gondoltam, mint ami képet 7/9 belinkelt. Mit csináljak? Menjek megállás nélkül? Aztán engem büntet a rendőr annak ellenére, hogy elsőbbségem van? (Mert mindig az autós húzza a rövidebbet a kerékpárossal szemben)
2012. jún. 18. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!