Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » MŰSZAKI VIZSGÁN nem vizsgálták...

MŰSZAKI VIZSGÁN nem vizsgálták át rendesen a kocsit. Milyen KÖVETKEZMÉNYEKET vonhat maga után a nem megfelelő átvizsgálás ha feljelentést teszek ellenük, a szerelő illetve a vizsga bisztosra tekintve, illetve ki és mi ebben az illetékes?

Figyelt kérdés
Legelőször is elvittem a kocsit műszakiztatni, a kedves szerelő leégette a kuplungomat azért mert kivitte az utcára bevasalni a féket.. ez az egyik dolog.. A lényeg hogy szétszedték a kocsit és döbbenten látták hogy egy 30 cm -es repedés tátong az egyik fő elemen ( motortartó keret ) és most a r..dék be van sz..va hogy feljelentem 1 amiatt hogy szétégette a kuplungomat és saját pénzemből csináltatom.. 2 nem vizsgálta át a kocsit megfelelően és ugy ment át.. ha kiszakadt volna akkor vagy az árokba mentem volna vagy a kamion alá.. Ő ettöl fosik.. De ha ő meg sz..tott aval hogy pluszkiadást csinált nekem hogy leégette a kuplungom ráadásul én fizessem.. akkor sz.. jon ő is a nem megfelelő átvizsgálás követezményeiért.. És mindez egy nagy Szakszervizben történt NEM! fekete müszaki !

2012. jún. 18. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Na először is, a fék vasalással nem lehet le égetni a kuplungot, második, ha meg kaptad a műszakit, tedd össze a két kezed!!!!! valószínűleg szóltak is neked, hogy szar a kocsid! Harmadszor, a te felelősséged, hogy milyen műszaki állapotú járművel közlekedsz!!!!
2012. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azért az a kuplung már nagyon a végét járta ha ennyitől teljesen szétment. hacsak nem egyszerre állt a gázon meg a fékes huzamosabb ideig.
2012. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A zárt vizsgasorra a te szerelőd be se teheti a lábát! Ha nem vették észre a repedést, akkor az ő felelősségük is!

Sőt továbbmegyek: lehet, hogy némi készpénzt is kaptak, hogy ne nagyon vizsgálódjanak!

Még tovább: vannak olyan hibák, amik csak szanaszét szedett állapotban látszanak!

2012. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen autó?
2012. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na akkor " először" is a kuplung tárcsa nem gyári volt hanem egy sport tárcsa karbonszálas kb 2000 fokig bírja a gyártó szerint.. Másodszor 20 000 ft volt a vizsga és írtam hogy nem fekete munka volt tehát egy dekával nem kapott többet a műszakin akár én is bemehettem volna a csarnokba.. harmadszor én lehettem volna egy belső ellenör is akár NEM??? elviszek egy autót amiről tudom hogy baja van és kiszűrik-e a hibát... Negyedszer.. ahogy Írta is az előző emberke.. nyomta a féket meg a gázt is együtt mint a kutya.. tehát a tárcsa nem volt kopott... A müszakisorról a műszaki alatt kivitte a kocsit a szerelő az engedélyem nélkül az utcára a hol elvégezte a szakszerű, értelmes bevasalást.. Én azon a kocsin az életbe nem éreztem hogy ütött volna az egyik elsőkerék.. ez a fékpadon derült ki.. A repedést a keretvázon ÉSZRE KELLET VOLNA VEGYE !!! tehát nem vizsgálta át szakszerűen!.. A rendőr azt mondta az engedélyem nélkül nem vihette volna el a kocsit.. Elvitte, Leégette a kuplungot az autot az utcárol már vontatva hozták vissza!!!! Rátoltuk a fékpadra, a bevasalás után már jobb értéket mutatott a műszer( érdekes ).. Kész megfelelt... Ro..dt ideges voltam ott maradt a kocsi mert azt mondta szétszedi megnézi ( A marha is látta volna a szerelő képén hogy hárí, hogy kezd el hazudni hogy igy a tárcsa meg ugy volt kopott.. Az ..nya volt kopott.. Egy kuplungtárcsa kopásnak érezhető halható jelei vannak amit egy 70 éves vénasszony is észre vesz.. ennek nem volt semmi baja.. Szóval nincs mit szépíteni a dolgot. elvittem egy egyszerű műszakira aztán jó szétbaszta a kocsit hálistennek hogy műszaki után szétszedte és észre vette a repedést is tehát ez HIBA! És még neki ál fejjeb hogy igy meg ugy nem adja vissza a forgalmit ameddig nincs kész a vázkeret vagy nincs kicserélve----> ebből már adodik egyértelműen az analfabétának is hogy nem megfelelően vizsgálta át a kocsit.. fosik hogy baj történik aztán ő a felelős.. Baj abból fakadhat hogy kiszakad a talpas a vázkeretből.. A másik nincs aknám honnan a r..ból tudjam hogy az ott pont szét van repedve mert az egy dolog hogy alánézek úgy nem látszik az csak aknából megvilágítással látható.. Arról nem is beszélve hogy a műszaki előtt egy héttel elvittem oda és aknából megnézte a kocsit azt mondta semmi baja jöhet műszakira.. Ja a repedt alkatrészről illetve a leégett kuplung tárcsáról fényképeket készítettem ugy hogy az alkatrészek mellé van téve a számla a műszaki adatlap minden sz..ság.. ami azt jelzi hogy ilyen állapotban át engedte a kocsit.. amit mondtam is én akár belső ellenőr is lehetek.. ( Az most nem számít hogy létezik-e ilyen belső ellenőrzés nem lényeg most csak mondtam valamit ! )
2012. jún. 18. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ez mese ugye? amit le írtál az hülyeség!!!!!!
2012. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, te hülye vagy... :D Nem a vizsga biztos, meg a szerelő a hülye, hanem a te autód egy nagy rakás sz@r.
2012. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!