Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járműre zászló felszerelésére...

Járműre zászló felszerelésére valami jogszabály?

Figyelt kérdés
Van valami rendelet arra, hogy közúton személyképkocsira fel lehet-e tenni zászlót, dekoráció céljából? Esetleg valami korlátozás méretben, stb? Kerestem mindenhol, egy délutánt a barátommal töltöttem[Guglival] de semmit nem találtam róla..

2012. júl. 4. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A KRESZ konkétan nem tiltja a zászló elhelyezését. Csak az a pontja utal erre a kérdésre ("A járművek közlekedésben való részvételének a feltételei") hogy nem lehet olyan jelzést alkalmazni, amely arra utal, hogy a gépjármű a Magyarországon működő diplomáciai és konzuli képviseletek, nemzetközi szervezetek vagy ezek nemzetközi szerződés alapján mentességet élvező tagjának, illetve a mentességet élvező családtagjának használatában van. 5.paragrafus(9)

Ebből arra következtetek, hogy az egyes országok hivatalos zászlói nem használhatóak.

2012. júl. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szóval lehet bármilyen, csak nem olyan ország-zászló
2012. júl. 4. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

a diplomáciai mentesség nem azon múlik hogy van e zászló a kocsin hanem a rendszámtáblán múlik.

szerintem nyugodtam rakhatsz akármilyen országzászlót az autódra azért nem fognak megbüntetni. sőt kifogásolható is lenne ha azért büntetne meg a rendőr mert te pl. olasz származású vagy és a kocsidra teszel egy olasz zászlót.

2012. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyi feltétele van, de ez nem csak autóra vonatkozik, hogy önkényuralmi jelkép és tiltott jelképek nem lehetnek a zászlón, de szerintem más feltétele nincs.
2012. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, eszem ágában sem állt tiltott jelképeket az autómra tenni, egyszerű márkajelzéses zászlóm van. Bár kicsit nagy, kb.40x60cm-es
2012. júl. 4. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Pizzásoknak is szokott reklámzászló lenni az autójukon.

De ők csak városba szaladgálnak nem tépi le az országúti menetszél. :D

2012. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Antoin Michel válasza:

Nemzeti színű kokárda, zászló, címer, egyéb hivatalos nemzeti jelkép használata egyéni

közlekedési eszközön tilos, kivéve azt, amelyik az alábbi személyiségeket szállítja:

1. a köztársasági elnök,

2. a kormány tagjai,

3. az Országgyűlés tagjai,

4. az Alkotmánybíróság elnöke,

5. a Kúria elnöke,

6. a legfőbb ügyész,

7. a kormánymegbízott működési területén belül.

A tábornokok gépkocsijaikon a katonai szabályzatnak megfelelően használhatják a nemzeti

jelképeket.

Gépkocsi-zászlókat szoktak használni a nagyköveti és követi megbízólevél átadása alkalmával,

valamint idegen államfő, esetleg más magas rangú személyiség (miniszterrel bezárólag)

hivatalos látogatása alkalmával is.

A vendég zászlója mindig a gépkocsi menetirány szerinti jobb oldalára tűzendő ki (mert ez

főhely, amelyik oldalon a vendég ül), a fogadó állam zászlója pedig a bal oldalra (ahol a fogadó

állam képviselője ül). Ha a fogadó állam képviselője nem ül a gépkocsiban, akkor csak a vendég

lobogóját tűzik ki.

Saját nemzeti gépkocsizászlót a külképviselet gépkocsiján kizárólag a misszióvezető (id.

ügyvivő) használhat, a klasszikus diplomáciai gyakorlat szerint elvben csak akkor, ha hivatalos

úton van. Gyakorlatilag azonban a gépkocsizászlót kitűzik olyankor is, ha a külképviselet

vezetője a gépkocsiban ül (ugyanis mindig hivatalos minőségűnek tekinthető).

Nem szabad kitűzni a gépkocsizászlót a misszióvezető gépkocsijára, ha a kocsiban nem

tartózkodik a misszióvezető (például a gépkocsivezető üres kocsival megy valahova, vagy

felesége utazik a gépkocsiban).

2021. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!