Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volánbuszon ilyen helyzetben...

Volánbuszon ilyen helyzetben mi történik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon ritka, csak kíváncsiságból. Ha valakire rájön hirtelen a buszon a hasmars, akkor megáll a vezető, ha szólnak? Vagy ki kell bírni a következő megállóig? Ha le kell szállni, a jegyedet fel tudod még használni a következő buszra ugyanaddig az állomásig?
2012. júl. 9. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs az a sofür,aki ne állna meg két megálló között,hisz nem akar utánad takaritani.

A jegyed viszont elveszlik,mivel arra a járatra szólt.

2012. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem kell beszarni.leszáll valahol ahol van wc,vagy kűlterúleten. A buszt semmiesteresem szennyezheti be!
2012. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van vészjelző gomb, a sofőr megáll, jobb volántársaságoknál esetleg meg is vár.
2012. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszer jártunk hasonlóan, ismerősömnek nagyon kellett már pisilnie. Az egyik megállónál leszálltunk, elintézte a dolgát.

Nemsokára jött a következő busz, ami szintén oda ment, ahova mi mentünk. Mutattuk neki a jegyet, elmondtuk, hogy miért kellett leszállni. Jó fej volt, azt mondta, hogy nem kell megvennünk még egyszer (szerencsére...ugyanis 120 km-es távolság miatt nem volt olcsó a jegy). Igaz, megmosolyogta a mi kis történetünket. :)

2012. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyszer épp egy falu kis bekötőútján voltunk, amikor egy srác előrohant szólni a sofőrnek, hogy nem érezi túl jól magát. A sofőr azonnal lehúzódott, és megállt. Utána leszállt a srác után, kérdezte, hogy jól van-e, sőt vízzel is megkínálta.

2012. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt, hogy megállt az autópályán a busz, mert egy csajnak pisilnie kellett, ott persze megvárta. Egy hasmenés az autópálya szélén már gázabb... Nekem volt már rettentő hascsikarásom a buszon, de kibírtam a népligetig, mert nem tudtam volna máshol elintézni a dolgomat. (1 órás az út)
2012. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megáll ha nem akarja hogy összefosd a buszt. :D

Az hogy megvár-e még végzel már nem biztos XD

Amúgy lehet több értelme van a vezetőhöz odarohanni és elhadarni neki a lényeget.

2012. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
oda kell hozzá szaladni,hogy rosszul vagy,meg fog állni az biztos :) azt gondolja hogy hánynod kell,közbe meg fosol :D
2012. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a hasmenés belefér az "utasrosszullét" kategóriába, így a személy- és vagyonbiztonság veszélyeztetése nélkül köteles megállni és segítséget nyújtani - mondjuk a konkrét esetben valószínűleg nem kell túl sok segítség :)


Egy országúton alapvetően meg fog állni szinte rögtön, de egy kanyargós hegyi úton vagy az autópályán, ahol életveszélyes lenne megállni még a leállósávon is, bizony eltelhet jó néhány perc, mire alkalmas helyre ér a járat.


Az, hogy megvár-e, már a helyzettől függ. Ha lehetetlen helyen vagy, nem biztos, hogy megéri kockáztatnia egy jogos utaspanaszt és elhajtani. De ha 10 perc múlva jön egy másik járat, akkor jó eséllyel ott fog hagyni és a jegyedet legfeljebb jófejségből fogja elfogadni a következő járat sofőrje - és ő is csak akkor és addig, ha és ameddig nem kap fülest arról, hogy a közelben ellenőrök dolgoznak.

2012. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!