Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A lenti forgalmi helyzetben...

A lenti forgalmi helyzetben mi a szabály?

Figyelt kérdés

Adott egy főútvonal és jobbra egy alárendelt mellékút (táblával). X autó halad elől és lemond az elsőbbségéről a neki jobbra a mellékúton érkező, nagy ívben balra kikanyarodni szándékozó járműnek. X autó mögött érkező Y autó viszont már előzésbe (kikerülésbe) kezdett, és a kereszteződéshez érve csattant a kikanyarodóval. Ki a hibás?


1) az, aki lemondott az elsőbbségéről, mert nem győződött meg róla, hogy nem akadályozza (vezeti félre) a forgalom többi résztvevőjét?

2) az, aki kikanyarodott, mert nem győződött meg, hogy nem-e jön más autó?

3) aki előzött (kikerült), mert ha más lemond az előnyéről, neki is le kell?

4) egyéb?


Ps.: ha szabályokat másolnál, azt némi kiegészítéssel tedd meg, köszi!


2010. okt. 5. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a hunyó aki előzött!

Útkereszteződésben tilos az előzés!

2010. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

nem tilos előzni! az a hunyó,aki kikanyarodott!!!!mindig meg kell győződni a tutiról!ha szar a helyzet,nem látok ki,vagy ilyesmi,nem fogadom el az előzékenységet.

én erre szoktam mondani,hogy ne előzékenykedj,tanuld meg a szabályokat!!!

2010. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem elég pontos a leírás. A kérdéseim:

Van-e tábla a kereszteződés előtt, hogy nem egyenrangú utak kereszteződése?

Volt-e záróvonal?

Ha volt tábla vag záróvonal, akkor az előző autó biztosan hibás, mert nem szabadott volna előznie.


Ha nem volt se tábla se záróvonal, akkor a kikanyarodó autó, mert nem győződött meg arról, hogy valóban szabad-e az út.

Aki semmiképp sem hibás, az aki lemond az elsőbbségéről.

2010. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kereszteződésben csak a jobbról érkezőnek volt elsőbbségadás kötelezője, a másik két jármű pedig az X számú főútvonalon haladt, ahol (valahol) korábban volt főútvonal tábla, de a kereszteződés közelében nem. Záróvonal vagy előzni tilos tábla sem volt.


Arra szeretnék kilyukadni lényegében, hogy az Y autó lehet-e bármilyen formában hibás úgy, hogy minden feltétel adott a manőverhez (és egyéb sem tiltja), és nem lett volna gond, ha nincs kereszteződés, vagy nincs előnyt adó X autós.

2010. okt. 5. 11:33
 5/12 anonim ***** válasza:
ha valaki le mond az elsőbbségéről.legalább győződjön már meg a marhája h nem-e akadályozza-e a forgalmat illetve nem-e előzik éppen meg.illetve akinek elsőbbséget ad-e nem ütközik akadályba. ha valaki ennyire felelőtlen,inkább üljön talicskába. Már jártam ilyen helyzetben és a mögöttem lévő autósnak intettem,h álljon meg.ne előzzön,mert le mondok az elsőbbségemről és másnak adom át.így nem lett baleset.
2010. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyértelmű, hogy a kikanyarodó a hibás. Még akkor is ő lenne, ha nem lett volna főútvonal tábla. Bár akkor az előzőt is megbüntetnék, de a karambol miatt kizárólag a kikanyarodót vonnák felelősségre.
2010. okt. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez teljesen egyértelmű.

Az előző a hibás azért mert útkereszteződésben amúgy sem lehet előzni.

Az elsőbséget adó jármű az azért nem mert igazából neki kéne mennie de ha úgy dönt akkor adhat elsőbséget.

A kanyarodó pedig azért nem mert elsőbséget adtak neki.

az előző autó pedig azért hibás mert ő várja meg hogy elmegy az előtte lévő autó és utánna mehet.

remélem érthetően írtam :)

2010. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Értsétek már meg, hogy kereszteződésben lehet előzni ha a védett úton haladsz, márpedig ott haladt, a kikanyarodó baszta el.
2010. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vegyetek már elő egy KRESZ könyvet!!!!Mi az hogy nem lehet előzni kereszteződésben???

Mi az hogy az előző a hibás???

Hogy mentetek át a vizsgán ember???

Istenem, hol vagy???

Ennél már csak az a jobb, mikor kikanyarodik a fószer, de arra nem gondol hogy a másik irányból akár előzhetnek is!

2010. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyértelmű...Útkereszteződésben simán lehet előzni,semmi sem tiltja...Az a hibás,aki kikanyarodott,mert nem adta meg az elsőbbséget a főútvonalon haladónak.És ugye aki előzött,a főútvonalon haladt!!
2010. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!