Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kitől tanulhatok meg normálisa...

Kitől tanulhatok meg normálisan közlekedni?

Figyelt kérdés
Fél éve tanulok vezetni, túl vagyok a sokadik pótórán és a 3. sikertelen forgalmi vizsgán. Csak az oktatómmal tudok gyakorolni, családban nincs autó, ha lenne sem kockáztatnék. Oktatóm jó fej de nem tud már újat mondani. Heti 1 max 2 órát vállal, ez kevés. A sok hónap alatt nem sikerült eljutnom a sikeres vizsgáig, sõt a vizsgák is 15 percig tartanak, addig elkövetek valami olyan hibát, ami miatt átültetnek az anyósülésre. Jogos, de nem komoly hibák, jóindulat kérdése. Eddig optimista voltam, most már idegesen ülök be az autóba, oda a hitem. Intenzívebb gyakorlással (naponta) és új oktatóval talán több esélyem lenne. Tudtok ajánlani valakit?
2012. júl. 12. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudok ajánlani valakit, de ez a valaki Zalaegerszegen oktat. Te merre vagy?

Egyébként a pasas - én is tőle tanultam - kőkemény, páran ott is hagyták, kb az egyetlen nőnemű alanya voltam, mert a többi nem bírta tovább, néhány fiú is átment másik oktatóhoz, de ha a lelked bírja, akkor ő biztosan meg tud tanítani. S persze ha nem pl debreceni vagy.

Érdekel a dolog?

2012. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem csak magadra számíthatsz. Próbáld elemezni, hogy mi nem sikerült, miért buktattak meg eddig, és kiküszöbölni az esetleges hibát. Az is lehet, hogy csak pszichésen nem vagy elég felkészült, magabiztos, akkor ezt a hiányosságot próbáld legyűrni. Nem lehet, hogy magadat nem tartod alkalmasnak a vezetésre? Akkor győzd meg magad, hogy ha mindenki képes rá, akkor te is.


Az is lehet, hogy azért kötekszenek, mert pénzt akarnak. Én konkrétan nem tudom, már nagyon régen vizsgáztam, csak elvben vetem fel. De próbáld ezt is tisztázni, meg egyáltalán a vizsgafolymat hátterét megismerni.


Minden esetre az szerintem rossz irány, hogy messiásként valami külső tényezőtől, személyiségtől (új oktató) várod a megoldást. Mivel ez nem más problémája, hanem a tied, ezért ne is mástól várd a megoldást.


Más kérdés, hogy azért egy vezetési gyakorlattal rendelkező barátod, rokonod csak van. Az sokat segítene, ha ők megnéznék a vezetésedet, és tudnának orientálni, hogy mi a gond. Ettől nem kell félni, hogy legalább egy próbát csinálj egy viszonylag elhagyatott helyen. Én biztos vállnék egy ilyet, ha a családban lenne. Végül is egy kéziféket mindig meg lehet húzni...

2012. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annál a mondatnál nem vállalnálak amit ide leírtál mégpedig az "hogyha lenne saját kocsitok se gyakorolnál rajta,, hát ha a sajátodon se az enyémen biztos nem fogsz XD
2012. júl. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. BP-i vagyok, itt keresnék oktatót. A nem kockáztatnék arra vonatkozott, hogy ha elkapna a rendõr hogy jogsi nélkül vezetek, akkor azt is elvennék ami nincs is. :)

Igen most már önmagamat kell meggyõzni, 3 sikertelen vizsga után valahogy csökken az ember önbizalma. Elemezgetem a hibáimat, de jó lenne együtt elemezgetni valakivel aki profi es tud heti 1-nel többet vállalni. Kicsit olyan ez, mintha adnának egy hangszert, amin csak heti 1-szer játszhatsz es utana azt várnák el, hogy en jatszam a szólót a szimfonikus koncerten.

2012. júl. 13. 06:01
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
leitner zoltán oktató olcsó és jo suli suzuki splash kocsi öreg és nem mogorva nem basztat ha vezetsz amikor roszul megy anyit mond elbasztad --és mondja miért ...nekem jo fej volt .....amugy suliban elméleti oktató nagyon nagy tuddásal rendelkezik mikloshoz menj....kell teloszám irj priviben
2012. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon bizonytalannak tűnsz.


Én anno nem átallottam jogsi nélkül vezetni, mert nem volt felesleges 2-3000 ft-om az oktatóm zsebe számára, h megtanuljam a vizsgaútvonalat. az emberem rendes volt, eljött velem, megtanultam az összes lehetséges táblát, jobbkezet, mondott trükköket, stb.

senkire nincs ráírva, h nincs jogsija.


a másik, hogy lehet, hogy a VB jóindulatát meg kéne egy kicsit támogatni. szégyen, nem szégyen sokan csinálják ezt.


amelyik pénzes, annak köztelező adni, ha át akarsz menni, mert aki nem ad, azt addig keringeti a városban míg meg nem bukik. csak hogy meglegyen a statisztika.

az utolsó, egyben sikeres vizsgámra vittem pénzt. ott már képes lettem volna hiba nélkül is végigcsinálni, mert tanultam a korábbi esetekből. viszont pénzes VB-t kaptam. mondta az oktatóm, h pacsizom neki a lóvét, megyünk egy kört, aztán jóság van. és tényleg.


3 hete van meg a jogsim, már vezettem egyedül, aki beül mellém, az dicsér, mondja, h jó vagyok.

tudom mit mikor hogyan kell csinálni. ez nem a papírtól függ. mindössze annyi a különbség, h most már nem fosom össze magam, ha meglátok egy rendőrt :)


nekem elég jó oktatóm volt, csepeli fiatal fickó, hasznos, amit tőle tanultam. a nagyját azért az emberemtől, ő tanított csak igazán vezetni :D

ha érdekel a srác, meg tudom adni az elérhetőségét. írj privit.

2012. júl. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Válts oktatót, és ne aggódj a soknál is több pótóra után le fogsz tudni vizsgázni.

Én rettentő ügyetlen voltam, még a vizsga megkísérlését sem javasolta az oktató nagyon-nagyon sokáig. Pedig az agyára mentem szegénynek, ahogy halkan vezényeltem magamnak, mit is kell csinálni "bal lábbal a kuplung, sebességváltó..." stb.

Ha nekem sikerült, neked is menni fog.

2012. júl. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!