Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért akarnak szigorítani a...

Miért akarnak szigorítani a jogosítványszerzésen? Miért nem gondolkoznak normálisan a törvényhozók?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra, hogy 21évtől lehessen jogosítványt szerezni B-re, ezzel annyit érnek el, hogy nagyon sokan mint pl. énis beülnének egy kocsiba és minden mindegy alapon tolnák. Lehet itt arról beszélni, hogy sok a baleset, de akkor ott kéne elkezdeni, hogy a kresz vizsgán nem a diagonál abroncsokról kéne kérdezgetni, mivel ma már a biciklin is radiál van... Nem izzócseréről kéne beszélni, amikor a kocsi fél elejét le kell bontani, hogy kicseréld.. és ehhez hasonló dolgokon kéne változtatni, nem azon h 21évtől jogsi, mert pl ha 21éves koromig nem vezethetnék, eléggé ki lennék annyira éhezve, hogy ahogy megvan a jogsi bepótolnák mindent, és nagyon tűrném neki.
2009. márc. 2. 10:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Pont azok miatt akik úgy gondolkoznak, mint te. Egy 1 tonnás 60 km/h sebességgel haladó autó halálos fegyver lehet. Nem kívánnék veled találkozni a forgalomban amikor "tolod neki" mert be kell pótolnod valamit. Elég idióta van az utakon nem kéne szaporodniuk.

A képzés színvonala meg olyan silány, hogy aki nem keveri össze a kéziféket a kormánnyal azt átendedik. A felelősségtudat kiveszett a mai fiatalok többségéből. Csak a jogaikat ismerik a kötelességeiket nem.

Amíg ezt nem érted meg járj busszal.

2009. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ezt a "tolom neki" korosztályt kellene túlélni mielőtt vezetni kezdenél. Felelősség mások és önmagad iránt. A "családod haza vár" figyelmeztetés mélységét át kellene érezni.
2009. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Rég esedékes volna egy szigorítás, a baj az, hogy ha szigorítanak is, azt megint átgondolatlanul fogják tenni, és nem lesz haszna. A fő gond talán az, hogy az emberek joguknak érzik a vezetést, mint ahogy az a te írásodból is kiderül. Ezt kéne beleverni a fejükbe, hogy nem az!

Ha megnézel más engedélyeket (jogosítványt), pl egy pilótánál, búvárnál, ha az emberünk csak hülyén viselkedik, már viszlát. Nemhogy még igazolvány nélkül menjek pl búvárkodni, hát be se engednek a vízbe...

Te is amúgy gondolkodj el azon, hogy miért is engede magadnak, hogy kocsiba ülj képzés nélkül (mégha az képzés sz@r is)? Mert persze a kocsi nem jogsival megy, és a jogsitól még nem feltétlenül tud valaki vezetni, de aki jogsit szerez, az legalább néhány órát tölt egy oktató társaságában, amivel legalább esélyt kap bizonyos hibák kijavítására...

2009. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan emberről tudok, aki "tolta neki" és a karambolban az ártatlan halt meg. Szerintem vegyél egy lendkerekes autót, és azzal "told neki"! Az ilyenek miatt van ennyi baleset. Úr Isten! Hány éves is vagy?
2009. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
igen, aláírom, sok "így gondokozó" miatt van a sok baleset. Annyit szeretnék ehhez hozzáfűzni, hogy 4éve motorozok, és annak is tolom, de nem vállalok be olyat ami esetleg sok lehet, ha mégsi azt csak határba, vagy ha nem jön semmi és senki. Amikről ti beszltek, az abból származik aki beül 17évesen az m6coupeba és elkap egy fát, viszont enki milyen szigorítás ér valamit? Akinek van pénz m6ra annak van pénz átmenni a vizsgákon. Ellenpéldának fel tudom hozni egy rokonomat, ő teherautósofőr, és szinte mindig átlépi a sebességhatárokat mert nem lehet betartani, és mégis biztonsíágosan vezet ettől, de egy másik rokonom nemrégen rakta le a jogosítványt 36évesen, és egy parkolás is kihívás neki. Én ebben látom a problémát, mert máég mindig jobb amikor tiltáson jön ki valaki elé az ember, mintha fő a kulpung és bele is fékez mer megijed. Lehet itt szídni a fiatalokat hogy miattuk van a legtöbb baj, beülnek részegen egyértelmű h igazatok van, azt nem kéne szerintem sem. Viszont abban, hogy sportosan vezetünk nem látok akkora hibát mint a belső sávban 50el menő suzukisnál aki ha megcsúszik a kocsi beleáll a fékbe és visz mindent. Talán ezeken kéne gondolkozni, unom, hogy mindig a fiatalokat hallgatom, hogy mennyire száguldoznak, és most nem az bmw-s 17éves gyerekre gondolko aki nem tudja milyen amikor keresztbe megy valami, hanem a normális fiatalról beszélek akinek van némi érzéke, és nem vállal be hülyeségeket, tud kanyarodni másra nézve csikorgó kerékkel, nem pedig az elektorinka fogja az autót
2009. márc. 2. 11:36
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportosan akarsz vezetni akkor ott van a versenypálya. A közút az nem versenypálya, ha meg annak akarod használni azzal mások életét veszélyezteted...anyukákét..apukákét..gyerekekét.. nem véletlenül vannak a szabályok, meg a sebességkorlátozások. Amíg ezt nem tudod megérteni, addig ne vezess. Gondolj arra inkább, hogy te mit szólnál ha pl a gyerekedet ütné el valaki, csak mert "tolta neki".
2009. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
ez így van, de van különbség a szabálysértések között. Ez az egész kresz dolog egy undorító lehúzás.. 30as táblához beállni trafipaxxal. Rokonom minden héten feljelentik a sulykorlátozások miatt, pedig ő sem szórakozásból viszi be a konténert a városba. Autópálya 130? Ez régen teljesen korrekt sebesség volt a ladákra, de egy mai autónak kicsit más a féktávolsága. Ez az egész úgy szar ahogy van, lenne min változtatni.
2009. márc. 2. 12:08
 8/26 A kérdező kommentje:
és nem ennek kéne lenni az elsőnek, hogy felvigyék a korhatárt. Vay kezdőjogosítvánnyal csak 60-70lovas autó? És az mire lenne jó, lendületből kelljen autózni? Vagy 2évet várjon az ember ha otthon van a 200lovas autó, és 2év múlva üljön be a fiatal amikor elfelejtett már mindent? Leraktam motorra a jogsit, ha betartanám a szabályokat, és nem a jobbkézre gondolok meg a stop táblára, akkor már régen kettévágtak volna
2009. márc. 2. 12:18
 9/26 anonim válasza:
98%
Hát én ezzel egyet is értek meg nem is!magamból tudnák kiindulni pár hónap múlva leszek 19éves!tavaly augusztus óta van jogsim és egyáltalán nem tolom neki!ahol 90nel lehet menni még ott se megyek mindig 90nel,attól függ milyenek az útviszonyok!Ez szerintem megint ember függő hogy ki mennyire felelősségteljesen gondolkozik!én így lettem nevelve sosem voltam az a toljuk neki meg vagizzunk típus..és hiába csak 18 éves vagyok lelehet hurrogni ez miatt,nem mindenki olyan idióta mint amilyennek beállítják ezt a korosztályt!ismerek olyat aki bőven 20év felett van és mégis balesetet okoz,úgy hogy minden korosztályba meg vannak azok akik okoznak balesetet!Öregebbik korosztályra is belehetne vezetni hogy xy évnél idősebb ember csak ilyen-olyan feltétel mellett ülhetne volánhoz!ennyit erről!
2009. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
11:27-esre reagálva, azzal a joggal mertem eddig is autóba ülni, hogy 4évet motoroztam, és nem egyből forgalomba mentme autóval 160al sem. Mielött motorra jogsim volt, azzal is sokat mentem engedély nélkül, és jóval többet tanultam, mint a kresz&rutin&forgalmi vizsgán. Elsősegély is egy hatalmas hülyeség, kell-kell ez így van, csak nem egy 30perces oktatás kéne hozzá ahol semmit nem tanul meg az ember csak a 24tételt.
2009. márc. 2. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!