Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megálltunk egy táblánál...

Adi0721 kérdése:

Megálltunk egy táblánál (megállni és várakozni tilos) forgalommal szemben. Mekkora büntetésre lehet számítani ilyenkor, ha feljelentettek?

Figyelt kérdés

#98765432
2012. júl. 14. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ volt-e a tábla alatt kiegészítő tábla hogy mi lesz akkor ha szabálytalanul állsz meg ott. Ha nem volt semmi akkor elméletileg szoktak tenni a szélvédőre cédulát hogy rajta kaptak rosszabb esetben már a csekk is benne szokott lenni, csak mert találkoztam már ilyennel. Lehet kerékbilincs is vagy elszállították volna az autót. Ha volt ott térfigyelő kamera feljelenthetnek ezzel kapcsolatban, de nem valószínű ha senkit nem akadályoztatok volna és rendőr sem járt arra abban az időszakban. Ez kb 2-3 hét alatt szokott kiderülni. Amennyire tudom 30 ezer a minimum összeg amennyit kell fizetni de lehet ennél több is, pontosan nem tudom.
2012. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

csodás ugyes vagy .....voltatok:) na nektek sem lesz olcsó....forgalommal szemben be áltatok ezt ha jol tudom tilos mert baleset veszéles kiállásnál.

másik dolog a tábla tilalma .

..........................................

A járművel történő megállásra és várakozásra A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet Bírság összege

forintban Pont-szám

A megállás tilalmára 15. § (1) bekezdés a) pont

15. § (4), (7) bekezdése, ha az az (1) bekezdés a) pontjára vonatkozik

40. § (5) bekezdés a), c), d), e), f), g), h), i), j), l), m) pont,

40. § (8) bekezdés a) pont

2012. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
le maradt ...birság öszege 30 ezer ft ...plusz 6pont a gépkocsi vezetőnek .
2012. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!