Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyitől kapok csekket...

Mennyitől kapok csekket Bács-Kiskun megyében?

Figyelt kérdés
Tegnap mentem haza Kecskemétről Pest felé és belementem egy traffipaxba a régi és az új 5-ös találkozása előtt a négy sávos úton. 90 km/h a megengedett sebesség és 110-115 km/h-val mentem. Az autóm körülbelül 4 km/h-t csal mínuszba kis sebességnél. Nagy sebességnél sajnos nem tudom. A 4 sávos út jobb szélén voltam ugyebár, a traffi a bal szélen velem szembe. Gondolom a vele szembejövő forgalmat figyelte. Kérdeztem egy rendőr ismerősömet is. Ő azt mondta, hogy lehetséges, hogy a hátsó rendszámokat figyelte, vagyis akik Kecskemét felé mentek de az is lehet, hogy mindkét oldalt. Leginkább 105-től mérnek be, de Bács-Kiskun megyében nem tudja, mivel Pest megyében dolgozik és mondta, hogy változó is lehet, hogy ki hogy állítja be. Leginkább olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik sokat ingáznak Kecskemét és Lajosmizse között és bele estek abba a hibába, mint én, vagy tudják, hogy hogy működik ott. Előre is köszönöm!

2012. júl. 17. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs a helyszínen "kassza" vagyis megállítók, akkor az objektív felelősség alapján a közigazgatási bírságra hajtanak!


A 69/2009. (IV. 2.) Korm. rendelet melléklete szerint:


50 km/óra felett 100 km/óra sebességig:

a) 15 km/óra felett 30 km/óráig 30 000 Ft a közigazgatási bírság összege!


Ha bemértek, ennyiről kapod a csekket legkésőbb 60 napon belül! Ha addig nem kapsz semmit megúsztad!

Bár lehet, hogy felemelték 90 napra az elévülésiidőt. Majd valaki kijavít...

2012. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. júl. 23. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!