Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetést kaphatok ezért?

Milyen büntetést kaphatok ezért?

Figyelt kérdés
A barátaimmal múlt éjjel elég "buták" voltunk és csináltunk pár hülyeséget, végül a rendőrök is helyszínre siettek...engem elvittek kihallgattak mert egy kukát kitoltam az út közepére. Milyen bírságot, vagy egyáltalán mit kaphatok ezért? (örülnék ha a kommentekbe nem azt kapnám válasznak hogy milyen barmok vagyunk, erre már mi is rájöttünk)
2012. júl. 26. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha csak ennyi, amit írtál akkor figyelmeztetést. Mivel azért közúti mittoménmilyen veszélyeztetés is lehet, de szerintem csak ejnyebejnye amit kapsz. De ott voltál, miért nem érdeklődtél tőlük?
2012. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy miben hallgattak ki. Ugyebár ez lehet akár közlekedés elleni bűncselekmény, és lehet akár garázdaság is.

Bár az igaz, hogy mind a kettő büntethető szabadságvesztéssel is, de valószínűleg pénzbírságot fogsz majd kapni.

2012. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
attól hogy kitoltál egy kukát az út közepére, még nem kapsz semmit
2012. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ők sem tudtak válaszolni hogy milyen lehetséges bírságot kaphatok, és közlekedés elleni bűncselekménynek minősült. Esetleg abban nem tudtok segíteni hogy ilyen helyzetekben a pénzbírság milyen értékek között mozog?
2012. júl. 26. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem a Rendőrség szabja ki, hanem a bíróság a büntetést. Ez terjedhet a figyelmeztetéstől a 100.000 Ft-os nagyságrendig. Sokban függ az eddigi előéletedtől. Ha nem volt még más ügyed, akkor valószínűleg figyelmeztetést fogsz kapni.
2012. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!