Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi lehetne a büntetés, ha...

Mennyi lehetne a büntetés, ha én lennék a hibás?

Figyelt kérdés

Fagyisautón dolgozom. Egyik nap, mikor egy olyan úton mentem, ahol nem volt felezővonal és kicsit keskenyebb volt, mint a normális utak. Balra akartam kanyarodni....belenéztem a visszapillantóba és mögöttem még távolabb ment egy autó. Kitettem a bal indexet kb 15-20 méterre a kereszteződés előtt, behúzódtam és elkezdtem balra kanyarodni. Az autó pedig belém jött. Meg akart előzni. Rendőrségi ügy lett belőle. A rendőr rögzítette a nyomokat, felvette a vallomásainkat. Szerintem nem az én hibám volt, de a nő azt mondta, hogy későn tettem ki az indexet. Ráadásul ők 3an voltak egy autóban és mindegyikőjüket kihallgatták. Az ő autójának csak a rendszámtáblája ferdült el, meg egy 2cm-es horpadás lett. A fagyisautónak viszont tönkrement az egyik akksija.

A kérdésem az lenne, hogy ha engem hoznak ki hibásnak mekkora büntetésre számíthatok? És szerintetek ebből kihozhatják, hogy én vagyok a hibás?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2012. aug. 14. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem te hibáztál. Ha erre hivatkoznak is, akkor is maradj az állításodnál, max kitoldod hogy nem használt megfelelő követésitávolságot és megfelelő sebességet. Ugyanis te azzal a kocsival gondolom lassan veszed a kanyart, s mivel belédszáltak rihadtul nem figyelhettek ezekre. Még ha a kanyar előtt öt méterrel is teszed ki. Ahogy mondtad behúzódtál, előzésre talán a hely is szűk lett volna, így nem igen kavarhatnak, de ez a jardnak is eszébejut gondolom.
2012. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, ne tudd meg, hogy megnyugtattál :).....de azért érdekel, hogy mekkora lehetne a büntetés.....mert annyira nem bízom az igazságszolgáltatásban.
2012. aug. 14. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom. Ha téged hoznak ki vesztesnek akkor gondolom az valami irányjelzés elmulasztása féle lesz, hiába tetted ki. Az szabálysértés, de hogy mennyi az annyi... Nem tudom.
2012. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodban ami az indexelést, és a kocsi pozícióját illeti mintaszerű. Alig látok ilyent. Sokkal gyakoribb a nem indexelés, vagy az utólag villantás.


Ha eddig nem merült fel, akkor már nem is fog, de perdöntő lehetne még a megkezdett műveletek sorrendje. Mert, ha ők már megkezdték az előzésed, akkor hiába a rendes indexelés, a középre húzódás, a kanyarodást nem kezdheted meg. Sajnos sokan nem is hallottak róla, hogy az elsőbbségadásnál ez is számít.


Ha téged hoznak ki vétkesnek, akkor személyi sérülés hiányában az okozott kárt kell megtérítened nekik. Azaz kb. veszel egy rendszámtáblát. Céges autó esetén nem tudom hogyan működik, saját kocsival próbáltam volna megegyezni, mert a bónusszal többet buksz, mint az a nyüves tábla. Az is kérdés, a főnököd hogyan viszonyul a történtekhez, s ez független lehet a hivatalos eredménytől. Kirúghat perelhet akkor is, ha nem marasztalnak el, de az is lehet, akkor sem foglalkozik vele, ha te voltál a hibás.

2012. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a baj az indexel nem lehet megállapítani hívatolosan hogy mikor tetted ki. Ez komoly.

Pont azért mert villog..

Elvileg ebbe az országba mindig a hátsó a hibás. Kivétel ha nem. Záróvonalon átmentél hogy lefordulj akkor téged is cseszegetni fognak.

2012. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A mögöttem haladó még nem kezdte meg az előzést, nem tette ki az indexét, ezt ő is elismerte. Amúgy viszonylag friss a jogsim (1 éves) és elég jól ismerem a KRESZT. Sokszor szokott olyan lenni, hogy index nélkül megelőznek, meg majdnem leszorítanak az útról. A főnököm kedves volt, szerinte sem én voltam a hibás....igazából a neki okozott kár nagyobb....kb 100000Ft.


Nem volt záróvonal. Az úton semmilyen vonal nem volt. Kicsit keskenyebb út volt, mint amilyen szokott lenni. Mert ez a falu belsejében történt.

Amúgy én is ettől félek, hogy azt mondják nem tettem ki időben, pedig mindig kiszoktam :/....meg ráadásul ők 3-an voltak egy kocsiban és mondhatnak, amit akarnak. :/

2012. aug. 15. 11:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit mondott a rendőr? Neki a helyszínen el kell dönteni.

Ha minden úgy volt, ahogyan leírtad, akkor ő hibázott. Nem tartotta meg a megfelelő követési távolságot, illetve figyelmen kívül hagyta az irányváltoztatási szándékodat.

Gondolom a rendőr ellenőrizte a baleset után az irányjelződet, féklámpádat!? Működtek?

Abban az esetben lehetsz hibás, ha nem működnek az izzók, vagy ha a kanyarodásod miatt fékezésre kényszerítenél minden egyenesen haladó járművet.

Egy rendőr. A büntetés pedig 5-150eFt pénzbírság.

2012. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy ő nem állhat egyikőnk pártjára sem. De hallottam, hogy van valami rendőri vélemény, amit ki kell töltenie, vagy valami hasonló....tényleg van ilyen? Ellenőrzött mindent és minden működött is.

Csak mint már írtam, attól félek, hogy ők 3an voltak. És természetesen előtte mindent megbeszéltek, míg helyszínelt a rendőr.

150 ezer???? jézusom....szerinted ilyen helyzetben mennyi lesz kb?

2012. aug. 16. 10:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lényeg, hogy hányan voltak, a forgalmi helyzet alapján dönt. Én is sokszor szó nélkül hagyom, hogy magyarázzanak, de ez semmit sem számít. Többet ér a nyom az aszfalton, a horpadások elhelyezkedése, a többi szemtanú véleménye.

Nem tudom mekkora lesz a büntetés, előadó válogatja.

Ha a vétkes sumákol, vagy meg akarja magyarázni a lehetetlent, akkor magasabb a bírság.

2012. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem.....köszönöm a válaszokat :) remélem hamar megoldódik :)
2012. aug. 16. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!