Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beköthetem a gyerekülést a...

Beköthetem a gyerekülést a jobb első ülésre, ha hátul nincs hárompontos öv?

Figyelt kérdés
2008. máj. 12. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

NEM!!!!!!!!!

Mennyi idos a baba? Ha meg kicsi berakhatod az elso es hatso ules koze a padlora.

Ha nagyobb arcal hatrafele az uleshez oda tudod rogziteni a biztonsagi ovvel is az ulest is es a "base"-t is.

2008. máj. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%
A jobb első ülés kifejezetten nagyon veszélyes a pici számára, főleg, ha légzsák is van a kocsiban. Mindenképp hátra tedd, a bébihordó szerintem a két pontos övvel is kiválóan rögzíthető.
2008. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hátul nincs 3 pontos,akkor szereltesd be.Pikk-pakk megcsinálják egy szervízben.
2008. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elöre csak akkor lehet,ha nincsen le´gzsák.
2008. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Akkor is előre rakhatod, ha kikapcsolható a légzsák, de ha hátul nincs öv, gondolom légzsák sincs. Késöbb kelleni fog hátra is öv!
2008. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Mi kiköttettük a légzsákot, ugyanis a hordozó nem fért el a másik két gyerekülés mellett, muszáj volt előre bekötni, persze menetiránnyal hátra. Mikor kinőttük a hordozót, a következő méretű ülés már elfért hátul is, így légzsák vissza lett szereltetve.

Szerintem még mindig biztonságosabb elöl bekötve, mint hátul öv nélkül.

2008. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A "baba" 3 éves, úgyhogy lassan tényleg időszerű lesz beszereltetni a hátsó övet. Légzsák nincs.
2008. máj. 12. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

HIVATALOSAN NEM szereltethetsz be biztonsági övet olyan autóba hátra (sem), amiben gyárilag nem volt! Jogszabály tiltja! Ezt biztosan tudom, mert én végigjártam ennek a kálváriáját! Egy Zastava GTL55-be szerettem volna hátra GYÁRI ÖVEKET beszereltetni szintén gyerekülés miatt, hosszas levelezés, az autóval a Gépjárműfelügyeletre járkálás, vizsgálódás, fejvakarás után hivatalosan kimondták, hogy NEM. Pedig az autóban gyárilag MEGVOLT A HELYE a hátsó öveknek, egyedül a padlólemezre nem volt behegesztve a meglévő lyukba a fogadócsavar. Én mindent megpróbáltam, de azt mondták, hogy a műszaki vizsgán nem fogják elfogadni. Ennek ellenére én szabályosan beszereltem, használtuk is, műszakira mindig kiszedtem. Szerencsém volt, a rendőrök nem vacakoltak ezzel ellenőrzéskor.

Egyébként, hogy a kérdésedre válkaszoljak:

"KRESZ 48. §. (5). ... Becsatolt biztonsági övvel rögzítettnek minősül a biztonsági gyermekülésben rögzített gyermek is.

(6) A személygépkocsi első ülésén 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak akkor szállítható, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel és a gyermeket biztonsági gyermekülésben helyezték el."

Illetve ha a légzsákot ki lehet kapcsolni, de gondolom a szóban forgó autóban nincs légzsák.

2008. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
83%
Két ülés közé????? (ezt válaszolta vki) Ez durva! Én a bevásárlószatyrot szoktam odatenni! Ha oldalról jön a becsapódás.... le sem merem írni mi lenne! Ilyen tanácsot meg ne fogadj! Ráadásul a rendőr írná a csekket, de ez még a jobbik eset! Bekötve, inkább előre mint sehová!
2008. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!