Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ajánlatos rámenni a 4-es...

Ajánlatos rámenni a 4-es főútra kezdő vezetőknek? Tényleg annyira veszélyes mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt, hogy ott közlekedtem rendszeresen, de nem veszélyesebb, mint a többi út, ne aggódj! Hülyék mindenhol vannak. A 4-es csupán egy jó nagy forgalmat lebonyolító elsőrendű főút, talán a legnagyobbat. Egyértelmű, hogy ott a legtöbb a baleset is.
2012. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a kamionok 90-nél letiltanak szóval csak akkor menj rá ha képes vagy lakott területen kívül 95-100-zal menni, amúgy nem vészes, egy időben mindennap ott menten Budapestről Debrecenben, meg néhanapján most is
2012. aug. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Menj fel nyugodtan, de legyél észnél és figyelj. A románok a veszélyesek, mert balkáni módon közlekednek. Belemennek kétes szitukba és akkor neked kell észnél lenned. Ne ijedj meg ettől: Ha egy hülye román előz téged, vedd le a lábad a gázról, ha szemből előznek, akkor is. Ja és hát a kamionok, csak elvben szabályoznak le 90-nél.

No de ne parázz!

Vezess nyugodtan és élvezd az utat! ;-)

2012. aug. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nagy forgalom miatt nyilván rosszabbak is a 4-es statisztikái a hasonló kiépítésű utakhoz képest. Azonban nyugodtan rámehetsz. Arra figyelj nagyon, ha szemből teherautókonvoj közeleg, mert biztosan lesz néhány Fittipaldi, aki árkon-bokron át is, de megelőzi a kamionokat. Néha még az előzési szakasz kezdete előtt fél kilométerre is. Ha előzni akarsz, te azért várd ki ezeket a 2x2 sávos szakaszokat, ha lehet.
2012. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsolcika válasza:
100%

Aki nem mer felmenni a 4-es útra az ne vezessen.

Semmivel sem veszélyesebb mint a többi út.

Be kell tartani a kreszt, figyelni kell, lehetőleg nem piásan vezetni, stb.

Ha "száguldani" (max. 130) akarsz irány az autópálya, de az sem veszélytelenebb.

Egyébként véleményem az, hogy magabiztosnak kell lenni és körültekintőnek aztán jöhet bármilyen út akár belföldön akár külföldön.

2012. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Zsolcika nagyon nincs igazad.

Én is biztatom, hogy menjen fel nyugodtan a 4-esre, de ez nem olyan, mint a többi...

A környező országokban a románoknál a legrosszabb a közlekedési morál és azt itt be is mutatják. Mehetsz te ésszel, meg józanul, ha a köcsög román úgy megy bele az előzésbe, hogy a hülye magyar úgy is félti a szaros életét és befékez, vagy kitér.

2012. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Én kezdő koromban a 4-esre voltam kihajtva, mivel a munkahelyem a lakóhelyemtől 30 km-re volt, és a tömegközlekedéssel nem értem volna ki időben. Ennek kb 4 éve. Kezdetben minden szabályt betartva volt olyan, hogy 3an mentünk a két sávban, mert az ukránok nem szaroznak, ha menniük kell. Ettől függetlenül ma már nincsenek gondjaim, Pestre is felmegyek egyedül.

Én azt mondom menj nyugodtan, valahol úgy is csak meg kell tanulni.

2012. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!