Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő vezetőként mennyi idő...

Szisztöp kérdése:

Kezdő vezetőként mennyi idő alatt szokom meg a hirtelen forgalmi helyzteket? Nagyon féke tőlük hogy rosszul döntök véletlen amikor gyorsan kellene. Más is így volt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mindenki így volt az elején,csak sokan nem ismerik ezt be,
2012. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi kicsit megnyugtattál!
2012. júl. 19. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:

csak nyugodtan, az elején lassabban, úgy könnyebben átlátod a forgalmi helyzeteket. Ha 40-el mész lakotton akkor 40-el mész, más is volt kezdő.

ha meg hirtelen leblokkolsz pl. egy kereszteződésnél, engedj el mindenkit, aztán akkor mehetsz a végén, de élve átjutsz.

2012. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi nAGYON KEDVES VAGY!
2012. júl. 19. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Senki nem született extra rutinnal ,de ezt hajlamosak vagyunk elfelejteni, inkább haladj lassabban és érj oda, mint lezúzd valaki kocsiját ,életét! A 40 es sebesség az jó ötlet ,csak ezt próbáld meg az út jobb szélén csinálni és ne a felezővonalnál ,mert sokan le fognak dudálni !Arra figyelj oda, hogy nagyon meleg van és a türelmüket az emberek otthon hagyják! Baleset mentes vezetést!
2012. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért írtam ezt a 40-est, mert egy éve még én is kezdő voltam, friss jogsival.

Most, egy év után, és közel 10e km-el mőgöttem elmondom, kellett az elején az a gyakorlás, amit magamtól szereztem, és ehhez hozzátartozott a 40-es tempo.

Van egy ismerős, velem együtt szerezte a jogsiját, egy oktatónál voltunk, hiába vezetett le 3-4 ezret, mindig ült mellett valaki, és ha most beül az autóba, egyedül, el van veszve, mert képtelen egyedül menni.

tehát a másik javaslatom, 100-200 km olyannal akinek van jogsija, és ha már nem a kuplungal van gond, akkor egyedül menj ki a forgalomba, nem lesz a legjobb eleinte, de belejössz.

2012. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy inkább menj lassabban, így több időd lesz reagálni. Szükséged is lesz rá, mert sokan nem bírják a "csoszogást" és inkább belemennek egy veszélyesebb előzésbe - de legalább csiszolják a rutinodat. Ha pedig türelmetlenül dudálnak, igyekezz minél kevésbé felvenni. A kapkodásból nagyon csúnya baleseteket lehet összehozni (pl. elsőbbség meg nem adása, kipörgő kerékkel irányíthatatlanul meglóduló autó, stb.). Ezt kerüld el.
2012. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!