Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megszűnt a közvilágítás...

Megszűnt a közvilágítás Budapesten?

Figyelt kérdés
Most értem haza a Nyugatihoz Nagykovácsi felől Hűvösvölgyön át. A teljes sötétség ellenére sehol egyetlen lámpa se égett. Elég félelmetes volt, mert szemüveges lennék, de nem volt nálam a látó szemüvegem, így a sötétben alig láttam valamit, különösen a gyalogosokat és a bicikliket. A nyáron még nem vezettem sötétben, és kint se nagyon voltam mostanában. Nem tudom, mi van a közvilágítással, mert most sehol se volt. Nincs már egyáltalán, mint Romániában Ceausescu alatt, vagy csak később kapcsolják be?

2012. aug. 31. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt valami hír erről pár hete, hogy később kapcsolják be... Így spórolnak. De már nem emlékszem pontosan.

Egyébként tök furi, hogy ilyen gyorsan elkezdett sötétedni az elmúlt hetekben...

2012. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Áttértek a szürkületi bekapcsolás helyett a közvilágítási naptár szerinti bekapcsolásra. Ma 20:00-ra esett a bekapcsolás, holnaptól 10 napig 19:35-kor fogják bekapcsolni.
2012. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Állítólag spórolnak vele. Kíváncsi leszek, hogy az esetleg emiatt növekedő bűnözés miatti pluszmunkával együtt is spórolás lesz-e.
2012. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

"mert szemüveges lennék, de nem volt nálam a látó szemüvegem"


Így közlekedsz? Ehhez külön gratulálok!

2012. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Így közlekedek, mert nappal még simán látok, csak a sötétben folyik össze minden, és nem gondoltam, hogy sötétben fogok visszajönni. Ha lett volna közvilágítás, azért elboldogultam volna.


Akkor az a helyzet, amit írtak a többiek, hogy most már nem a valóságnak megfelelően kapcsolják be a világítást, hanem egy ilyen hülye merev szabály alapján korlátozzák. Én nem is attól tartok, hogy a bűnözés nő meg ettől, hanem a balesetek. Ja, és Ceausescuék is így kezdték, hogy először csak csökkentették a közvilágítás időtartamát, aztán végleg megszüntették.

2012. aug. 31. 21:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, a BVK rövidesen visszaállíttatja az eredeti rendszert. Amúgy nem a bűnözés a nagy para, hanem a gázolásos balesetek esélyének növekedése.
2012. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!