Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi számít "közútnak"?

Mi számít "közútnak"?

Figyelt kérdés

Örököltem 2 motorkerékpárt (Simson-50ccm és MZ-250ccm). 18 éves már régebben elmúltam és szeretnék rajtuk motorozni DE jogosítványom egyikre sincs! Mi számít és mi nem KÖZÚTNAK, ahol lehet és ahol tilos motoroznom?

Kérdésem a következő:

Jogosítvány nélkül motorozhatok e földúton, magánúton illetve egy leaszfaltozott gát tetején?(Utóbbi érdekelne leginkább)

[Sorompóval zárt keskeny út de motorkerékpár és bicikli hajthat rajta!

Ez érdekelne engem.


2012. szept. 3. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan útra mész ami elvan zárva azzal semmi probléma,mert akkor oda nem mennek utánad a rendőrők.

Ha van B-re jogsid akkor a simót vezetheted csak biztosítást kell rá kötni a k and h banknál.

Az mz-vel pedig óvatosan,elöbb érdemes megtanulnod simsonon 1-2 évet aztán érdemesebb letenni a jogsit az mz miatt, vagy egy kiegészítő kategóriát.

Mégvalami,jogsi nélkül földúton megbüntetenek ugyanúgy mintha közúton lennél ,szal nem érdemes szórakozni a zsandárokkal mert nem csak hogy megvágnak de még a jogsitól is eltíltanak.

2012. szept. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag minden közút, ami nem saját területed. Más magánterületén is megbüntethetnek, főleg, ha nem kaptál engedélyt a tulajdonostól. A gát is tiltott zóna így. Tehát jelenleg, jogsi nélkül kizárólag a saját udvarodon érezheted biztonságban magad.
2012. szept. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Idéznék a KRESZ-ból:


A rendelet hatálya

1. §1 A rendelet Magyarország területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.


I. Az úttal kapcsolatos fogalmak

a)365 Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).


Tehát egyedül a közforgalom elől elzárt (nem sorompó, kerítés), magánúton közlekedhetsz vele, legyen az a saját kerted, vagy zárt versenypálya!

2012. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megfontolom a Simson biztosítását a jelenlegi B kategóriás jogsim mellé!
2012. szept. 3. 08:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem nagy összeg a simsonra egy biztosítás. Én most kötöttem, baleseti adóval együtt kb.5ezer/év!

Nem csinálok reklámot egyik biztosítónak sem, netes kalkulátorokkal hamar kiderítheted.

Érdemes,mert akkor legalább nyugodtan motorozhatsz, nem kell rettegni, hogy mikor bukkan fel egy zsaru.

Engem még kölyökkoromban fogtak meg földúton kismotorral, minden lakott területtől 8 km-re!!! Hogy hogyan kerültek oda, a mai napig nem tudom. Utána is motoroztam földúton, de örökös para volt bennem.

2012. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdésben:

"DE jogosítvnyom egyikre sincs!"

Majd később:

"a jelenlegi B kategóriás jogsim mellé"


Mondd, libáért vetted azt a jogsit?

Nem tűnt fel a hátlapon a bejegyzés a a T, M, K kategóriák mellett?


[link]

2012. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom a k and h bankot mert ott a legolcsóbb simóra.

Amit kell tenned hogya simóval mehess rendesen az egy jól müködő simson,b kategória az jó.kell még egy biztosítás kb3-4 ezer ft ez évjárat függő,és vinned kell magaddal egy tulajdoni szerződést.Ezt ilyenkor érdmes egyik családtaggal írni hogy tőle vetted és viheted is a viztósítóhoz a szerződést.

2012. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Jogosítványom egyikre sincs" ez azt jelenti hogy sem a 250esre sem a simsonra.

Bár ez az éves kb 5e ft körüli összeg nagyon kecsegtető! Utána is nézek! Ez előtt azt hittem külön kell jogsi a simsonra mint segédmotor kategória. Egyre jobban szimpatikus lesz ez a motor!

2012. szept. 4. 01:36
 9/9 anonim ***** válasza:

""Jogosítványom egyikre sincs" ez azt jelenti hogy sem a 250esre sem a simsonra."


ezért említettem a libáért vett jogsit, hiszen a B jó segédmotorra! Ezt nem tudtad, vagy a Simson is rendszámos? Mert akkor vagy leveszed a rendszámot róla, vagy kell az A1 hozzá!

2012. szept. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!