Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akadályozásnak számít-e, ha...

Akadályozásnak számít-e, ha 30-as táblánál 30-cal autózok, de mögöttem valaki 50-nel akar haladni? (egysávos egyirányú úton)

Figyelt kérdés
Mióta egy 15 éves Suzuki Swifttel járok, folyton levillognak, sőt jobbról is megelőztek már egysávos úton, integetnek, anyáznak stb. A Swift a telekrejárós autóm, a drágább autómban ülve ilyet sosem tapasztaltam.
2012. ápr. 9. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Röviden NEM, hosszabban "Ha valaki a közlekedés más résztvevőjét annak szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzottól eltérő közlekedési magatartásra kényszeríti" az akadályoz, ha 30-as táblánál 30-al megy valaki az inkább követendő :-)
2012. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Röviden: NEM, és hosszabban is: NEM! :) bár a gyakorlatban azért nem szoktuk hajszálpontosan betartani a sebességhatárokat :( viszont az ne idegesitsen, ha villognak és előznek - menjenek, ha akarnak!
2012. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

KRESZ-ben nem az,de mégis az.Én nem villogok senkire,ha feltart csak akkor,ha nagyon böszme.Inkább simán megelőzöm.Amúgy nem értem,miért fittiznek,hiszen,aki 30-cal közlekedik,azt nagyon könnyű megelőzni néhány méteren belül is.Néhány másodpercen meg semmi sem múlik.Amúgy meg nem értem az ilyeneket,mert azzal már nem segít semmit,ha odalép neki meg őszintén el sem várnám ezt.

Nekem van egy átlagon jóval felüli teljesítményű autóm,de azért nem szokásom úgy menni mint az állat.Amikor kulúrált emberek módjára közlekedem és jön egy ilyen nagyon sietős bunkó,néha elkap a gépszíj és szórakozok vele egy kicsit.Pláne azért,mert nem igazán látszik egy kigyúrt autónak.Persze tényleg csak akkor,ha a saját tehetlensége miatt nem bír előzni és engem basztat...

Viszont te meg vigyázz magadra ilyenkor,mert,ha tényleg gyakran ilyen arrogánsak,könnyen baj lehet belőle.Nem jó,ha türelmetlenek az emberek.Ilyet,hogy jobbról előz....Simán bajba sodorhat emiatt.Szóval valamit neked is kell tenned,mert oké,hogy KRESZ meg szabály,de sajnos ezeket nem érdekli és az nem fog megvédeni,hogy te tudod.

2012. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Igen. Vannak olyanok, akik számára a KRESZ max. ajánlás és az utak kizárólag az ő kedvükért épültek. Az ilyen tulkokat már a többi közlekedő is akadályozza, pláne ha egy szerintük alacsonyabbrendű járművel közlekedik. Hát mit képzelsz, hogy egy Swifttel akadályozod a gyorshajtásban?!


Komolyra fordítva a szót: természetesen nem. Hogyan is akadályozhatsz, ha az engedélyezett maximummal haladsz? Nyilván nem a közlekedésnek, hanem a kisautónak szólt...

Tulkok sajnos mindenütt akadnak.

2012. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!