Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti igazoltatással kapcsola...

Közúti igazoltatással kapcsolatos "élmények"?

Figyelt kérdés
Pozitív és negatív élmény is érdekel. Esetleg az autótok típusa is érdekelne, tényleg van amire pikkelnek a rend éber őrei?
2012. szept. 4. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Haveromék egy bérelt Brilliance-szel (!) hagyták el épp Kisinyovot, amikor a derék rendőr kiintette őket a belső sávból. Cimbora legnagyobb meglepetésére moldávról rögtön angolra váltott, amint meglátta, hogy passaport helyett útlevelet kapott. Ez egy olyan országban, ahol alig beszélnek a volt államnyelv oroszon kívül semmilyen nemzetközi nyelvet, borzasztóan meglepő. Mint kiderült, nem vettek észre egy takarásban lévő 50-es táblát lakott területen kívül. Ám a rendőrt ez már nem annyira érdekelte, inkább furdalta az oldalát a kíváncsiság, hogy mégis mit csinál öt magyar fiatal arrafelé. Egyre kedélyesebb beszélgetés után az egyébként borzasztóan korrupt és állítólag görény módon viselkedő moldáv rendőr visszaadta a papírokat és ennyit mondott: "Mr. Márton! Be careful!" :)
2012. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* mármint általában görény módon viselkednek a moldáv rendőrök, de ez nem ilyen volt.
2012. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Róbert Károlyon autóztam hazafelé hajnal 4-kor buli után,meglehetősen bebombázva...


Kőrözött is a közeg a zseblámpával,megállok,papírok,minden ami kell...

Majd nekemszegezi a kérdést:-fogyasztott alkoholt az elmúlt 24 órában?

Mondom dehogyis..

-Akkor a szondát hajlandó megfújni?

-mondom természetesen /lapothúztam 19-re/ XD

-jó,akkor nem pazaroljuk a szondát! Viszlát!


Én meg lábon kihordtam egy infarktust,csak adtam a nyugodtat :)))

2012. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Utolsó, szerintem ezzel a lendülettel neki is mehettél volna egy villanyoszlopnak, hátha eggyel kevesebb hozzád hasonló felelőtlen hülye fog szaladgálni az utakon.
2012. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hunter92 ***** válasza:

Engem, miután megvettük a kocsit szinte hetente megállítottak.


Egyszer bulizni voltunk, akkor még 18 éves voltam. Egy haverral elmentünk kajálni, visszafelé levillogott a rendőr. Lehúzódok, leállítom a motort, lekapcsolom a világítást. A rend éber őre elkéri a személyimet, jogsimat, forgalmit és rákezdi a mondókáját.

Ő: Két dolog: Ha nem akarja, hogy kiessen az utasa (az anyósülésről), zárja be az ajtót!

Én: Elnézést, de ismételje már meg, mert ezt nem igazán értem!

Ő: Nyitva van a jobb első ajtaja.

Oda megyek, megnézem.

Én: Biztos úr, ez az ajtó zárva van.

Ő: Higgye el, hogy nyitva van!

Felbasztam az agyam, kinyitottam, becsaptam.

Ő: Na most már zárva van. A másik dolog: Miért nem ég a világítás?

Én: Mert amikor önök miatt lehúzódtam és leállítottam a motort, akkor lekapcsoltam, hogy ne szívja az aksit.

Ő: Előtte sem égett.

(Erről még vitatkoztam vele egy darabig.)

Én: És akkor most mi lesz?

Ő: Ha elismeri a szabálysértést, akkor legkisebb büntetést fogom kiszabni, ami 3000 Ft postai úton történő befizetése.

Több mint fél órán át vitáztam vele az ajtóról és a világításról szóval meguntam, kértem a csekket. Akkor tanultam meg, hogy nem árt rajtahagyni a helyzetjelzőt. Bár akkor meg azt mondta volna, hogy helyzetjelzővel közlekedtem. Erre is volt példa, pedig akkor még a tompítottat is rajta hagytam, erre azt mondta a rendőr, hogy akkor kapcsoltam fel, amikor megálltam. De akkor nem büntettek meg. Életem legelső igazoltatásán meg gyakorlatilag nem igazoltattak, nem kértek tőlem semmit, csak megfújatták a szondát.

2012. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Járőrözök késő éjszaka, előttem ment egy autó, amely kacsázik jobbra-balra a sávon belül. A kanyarnál nem használ irányjelzőt, a féket "rugdosva" nyomja.

Na mondom, ez nem fog megállni a lábán, levillogom.

Egy 19 éves hölgy vezette az autót, minden papír rendben volt, szonda negatív. Közli a kishölgy, hogy 2 hete van vezetői engedélye, és ez az első út.

Mondom inkább adja át valamelyik családtagjának a vezetést, mert mondom olyan manővereket produkál mint egy holt részeg. Helyet cseréltek, majd mentek tovább.

2012. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megállítok egy kerékpárost, nem köszön, csak azt hajtogatja, hogy hoppá-hoppá, hoppá-hoppá.

Kérdem, hogy mi baj (semmi szabálysértést nem követett el, csak ittasságra voltam kíváncsi). Hajtogatja tovább, mondom felírnám az adatait...

Neve?

hát őőőő....

Hol született?

őőőőő

Minden kérdésnél őőőőőő

Kicsit zakkant volt a csávó, a lakhelyét sem tudta megmondani, így hazáig mentünk mögötte autóval. Az okmányait csak ott tudta megmutatni, mivel nem volt nála semmi.

2012. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!