Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kresz módosítással kapcsolatos...

Kresz módosítással kapcsolatos. Meg kell adnom az elsőbbséget, vagy sem?

Figyelt kérdés

Budapesten, a Wekerle telepen fogok vizsgázni. Itt ugye sok a jobbkezes utca, de az egyirányú utca is sok.

A kresz módosítás szerint a bringások már egyirányú utcában szembe is jöhetnek.

Szóval a kérdés:

én jobbkezes utcáknál beérek egy kereszteződésbe ha jobb oldalra kanyarodnék akkor egyirányú utca. tehát onnan elvileg autó nem jöhet, de bringás igen.

NEKI MEG KELL ADNOM AZ ELSŐBBSÉGET?


2010. ápr. 13. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg kell adnod.
2010. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2010. ápr. 13. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Más megközelítés:

1. megadod

2. nem adod meg

2a: nem lesz baja

2b: nem lesz nagy baja, az anyagi kár sem jelentős, nem jelent fel (ha pl. elsőbbsége lenne)

2c: megsérül, esetleg maradandóan, stb.

2d: szerencsétlenül esik, meghal


Melyik a legemberibb (amilyet magunknak is várnánk másoktól) megközelítés? (nem mintha örülnék ennek a módosításnak, mert bringázva sem hiányoztak; de legalább egy újabb, szabálysértési bírsággal sújtható szabályt alkottak, nem pedig a bringások épségét védik)


Egyesek szerint (megerősítendő/cáfolandó) táblának kell jeleznie, ha bringásra kell számítani szemből.

2010. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
teljes mértékben igazad van, csak nem tudom még hogy mi a teendőm majd a vizsgán
2010. ápr. 14. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Megadod,szerintem is,de szerintem a legtisztább,ha oktatódnál rákérdeznél,hogy homályosítson fel,mi is ilyen helyzetben a teendő:D
2010. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kerékpárok egyirányú utcába is behajtnak a forgalommal szemben


A módosítást követően a kerékpárosok a __kiegészítő táblával jelölt egyirányú utcában__ kerékpársáv hiányában is a megjelölt forgalmi iránnyal szemben haladhatnak az úttest jobb __széléhez húzódva__.


Ezügyben a leghelyesebb a közlekedési felügyelethez való írásos kérdés feltevése volna, az alapján ugyanis nem tudnál -elvileg...- rosszul válaszolni az ilyen kérdésre.


Gondolom, hogy a kresz elsőbbsége azoknak 'jár', akik betartják. Ha a kerékpáros olyan utcából jön ki, ahol semmi keresnivalója (nincs kiegészítő tábla ami megengedi neki), elsőbbsége se nagyon van. Ha lenne, akkor az összes szabálytalan közlekedőnek is volna, akár autóval is - szvsz - ,tehát a kresz értelmét veszítené, ha egyeseket akkor is védene, ha azok megszegik.

2010. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!