Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyet külön értékelik a...

Az ilyet külön értékelik a rendőrök?

Figyelt kérdés

Hazafelé menet trafiztak a rendőrök és egy kanyar után álltak, nekem is úgy villogtak a többiek,onnét tudtam,hogy rendőrök vannak valahol, aztán fel is tűntek, és a beláthatatlan kanyarban(!) a záróvonalon át megelőzött egy terepjáró amit pont láthattak a rendőrök, és ezek után az egyenes szakaszon ment tovább vagy 120-al (nem tudom,hogy nem vette észre a rendőröket ezek után sem) az egyik rendőr persze rögtön ott termett az út közepén és leállította, de csak gumi csikorgatva sikerült megállnia a terepjárónak)

Ha nem áll ki a rendőr szerintem simán elment volna 120-al mellettük.(a rendőrök nem bújtak el)

A gyorshajtás gondolom biztosan belekerül 100-200 ezer forintjába(50 helyett 100-120al ment), de vajon ahhoz mit szóltak a rendőrök ,hogy így sikerült megállnia?Vagy akár ittas is lehetett, azt már nem tudhatom.



2012. szept. 8. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
tehát, hogy értékelik-e ,hogy sikerült gumit csikorgatva megállnia?
2012. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Többek között.

Vagy,hogy ennyivel gyorsabban ment (ilyenkor mit csinálnak vele?köszönnek, elkérik a a papírokat majd továbbengedik miután közölték,hogy megbüntetik ennyire és annyival?)

2012. szept. 8. 21:33
 3/6 Napkiraly ***** válasza:
nehezen áll meg a közúti veszélyeztetés bűncselekménye,így a szabálysértéseket értékelik vagy a zsetont amit felkínálhatott nekik:)
2012. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem volt ittas és nem volt más miatt sem bódult állapotban, simán továbbengedik miután megbüntették, bár ezt se minden esetben. Például ezért amiért beláthatatlan kanyarban előzőtt 50 helyett 120-al ahogy írtad, hát lehetséges, hogy közúti veszélyeztetést is ráhúznak a több százezres bírság mellett. Ami pedig már jó sok pont veszteséggel jár a jogsijából. És ha esetleg notórius és ezután nem marad pontja, na abban az esetben már nem mehet el csak úgy. A gumicsikorgást külön nem értékelik, ha csak nem veszélyeztette ezzel a rendőr testi épségét. :)
2012. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nah erre van egy érdekes esetem. Még a 120as skodám volt, kb 10 éve. Azokon azért nincs valami brutál fék. Nah, szal látom hogy kiint a sorból a rendőr. Persze már közel voltam hozzá amikor ezt megtette. Fékezés, de a rendőr előtt lehúzódtam a padkára, de pont ott még nem állt meg a kocsi. Viszont a poros, kavicsos részem megjött a fék kedve, azt besatuzott. Pár métert csúszott a kocsi. A visszapillantóban figyeltem a rendőrt ahogy a hatalmas porfelhőn át közelít. :) am nem szólt semmit, csak a jogsit, forgalmit, biztosítást nézte meg. Szóval a fene tudja náluk. Lehet normálisat fogtam ki.
2012. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A záróvonalasat nem biztos,hogy látták,bár látniuk kellett, de náluk nem lehet tudni.A rendőrt pedig nem veszélyeztette szerintem.

Már jó előre kiállt a rendőr, fékezett egy nagyot a sofőr , majd felengedte a féket és aztán ment még egy kicsit majd normálisan kisebb csikorgásokkal megállt.

( [link] ilyen autó volt, csak feketében, elég drágának látszott így gondolom a pénz nem is nagyon volt akadály a vezetőnek )

2012. szept. 8. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!