Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megtudná mondani valaki, hogy...

Megtudná mondani valaki, hogy mire számíthat az elkövető? Három hete közlekedési balesetem volt. A többi a kiegészítésekben.

Figyelt kérdés
Motor kerékpárral haladtam egyenesen, és a szemből jövő autó bekanyarodott elém. Szerencsére talán 40-nel mentem így megtudtam állni,nem is mentem neki az autónak, de a motor rádőlt a lábamra és szárkapocs csont törést kaptam minimum két hónap betegállomány. Fiatal 19 éves leány volt a vezető, gondolom friss jogsival. Mire számíthat, vagy bocsájtsak meg neki? Ha ezt választom, nem lesz priusza. Egyéb ként, 59 éves öreg motoros vagyok, és még soha nem volt balesetem.

2012. szept. 12. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Priusza nem hinném, hogy lenne, bár fogalmam sincs, hogy milyen büntetést kaphatna ezért. Kérj tőle egy kis fájdalomdíjat és spongyát rá. Egy hosszadalmas jogi procedúra, szerintem Neked sem hiányzik.
2012. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
A biztosítója állta volna a kimaradt bevételeidet, de ehhez rendőrt kellett volna hívni. Ez ugyanis személyi sérülés esetén szigorúan kötelező. Hivatkozhatsz arra, hogy csak később kezdett fájni, aztán vagy elhiszik vagy nem...A csajocskát pénzbüntetésre fogják ítélni ami kábé egy százas jelenleg.
2012. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése, 15-30000 Ft bírság...

Nem lesz priusza.

A kártérítést polgári peres úton hajthatod be.

2012. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

második vagyok

Kisebb fokú szabálysértés a tilosban parkolás meg a biztonsági öve be nem kapcsolása, ezekért jár a 15-30k. Az elsőbbségadás elmulasztása önmagában sem kisfokú szabálysértés, személyi sérüléssel pedig már végképp nem az.

100.000 forint lesz a vége.

2012. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Az elsőbbségadás elmulasztása nem kisebb fokú szabálysértés, hanem elég súlyos.


Tekintve, hogy 8 napon túli sérüléssel járó balesetet okozott, így 100-150K a büntetés illetve ha szigorú az előadó akkor 3-6 hónap jogosítvány bevonás is.


De akkor, ott volt rendőri intézkedés?

2012. szept. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 belapus ***** válasza:

"Priusza" a biztosítónál lenne ( bónusz - malusz ).

Személyi sérüléssel járó balesetnél ez kérdés? Kereset kiesés, gyógyellátás stb.Ez mind költség, amit vagy te fizetsz vagy ő.

2012. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem hívtál rendőrt a helyszínen, akkor nincs min gondolkoznod, főleg ha baleset bejelentőt sem töltöttetek.

Utólag nem indulhat eljárás!

2012. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!